Windows Update (Güncelleme) Kalıcı olarak nasıl kapatılır?

0
1
Windows Update - Güncelleme Kapatma

Microsoft’un bilgisayar kullanıcılara sunduğu işletim sistemi olan Windows sürüm ve sistem güncellemeleri olabiliyor. Windows güncellemelerini kapatmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatacağız. Windows Update kapatma, Windows Güncelleme kapatma gibi sorularınızın yanıtını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Microsoft, yayınladığı her Windows güncellemesinde özellikle eski cihazlara zarar verebilmekte. Yayınlanan güncellemeler kimi zaman hatalı olsa da eski cihaz kullanan kullanıcılar her güncellemeyle bilgisayarlarının yavaşlamasından şikayetçi. Windows 10 ilk çıktığında Windows güncellemelerini kapatmanın bir ayarı yoktu ama yeni gelen güncellemelerle birlikte bu ayar eklendi.

Windows 10 Windows Update Kapatma

“Başlat>Hizmetler(Services)” seçeneğini tıklayarak Hizmetler ekranını açıyoruz.

Windows Update kapatma

Açılan ekranda Windows Update seçeneğini bulup üzerinde mouse ile sağ tıklayarak özellikler diyelim.

Windows Update kapatma 2

Açılan ekranda Başlangıç Türü’nü “Devre Dışı” seçip Uygula yapıyoruz. Windows Update kalıcı olarak devre dışı kalmış oluyor. Yalnız bazı durumlarda bu seçenek kalıcı kapatmıyor onun için Hizmetler’den güncelleme ile ilgili bir kaç seçeneği daha devre dışı bırakmamız gerekiyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz