web analytics
spot_img
spot_img

Whatsapp kullanıcı adı özelliği test ediliyor

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Günümüzde tüm dünyada, küresel ölçekte, en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp yeni bir özelliği test ediyor. Bu özellik ile Whatsapp’ı kullanmak için telefon numarası zorunluluğu ortadan kalkacak.

Whatsapp kullanıma sunacağı özellikleri test aşamasında Beta programına kayıt olan ve uygulamayı kullanan kullanıcılara kademeli olarak sunabiliyor. Bu sayede kullanıma sunulacak özellik sahada, daha geniş bir kitle ile testini gerçekleştirmiş oluyor. Uzun bir süredir konuşulan özellik ile birlikte Whatsapp’ta mesaj gönderirken numara paylaşımı zorunluluğunu olmayacak. Bir kullanıcı adı ile Whatsapp üzerinden mesaj göndermek mümkün olacak. Söz konusu özellik iOS platformunda 24.3.10.72 WhatsApp Beta sürümünde görüldü. Bu da özelliğin yakın bir zamanda kullanıma sunulabileceği ihtimalini doğuruyor.

Söz konusu özellik kullanıma sunulduğunda kullanıcı adı seçilebilen bir alan karşımıza çıkacak. Burada benzersiz bir kullanıcı adını rakam ve harflerden oluşacak şekilde oluşturabileceğiz. Kullanıcı adının benzersizliği kontrol edilerek doğrulama işlemi gerçekleştirdikten sonra numaranızı paylaşmadan Whatsapp kullanabiliyor olacaksınız. Bu özellik gizlilik konusunda oldukça önemli bir adım olacak gibi.

Ancak tamamen numara gereksinimi olmadan Whatsapp kullanılabileceği anlamına da gelmeyebilir. Bu özellik ile numaranızı paylaşmadan, gizli tutarak, kullanıcı adınızı ileterek iletişim kurabileceğiniz anlamına gelebilir. Yine de gizlilik konusunda önemli bir gelişme olabilir. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Belirttiğimiz gibi kademeli olarak kullanıma sunularak kararlı sürümde de deneme süreci gerçekleştirilebilir. Söz konusu Meta olduğunda geçmişte özellikle Instagram için bu gibi süreçler gerçekleştirmişti.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler