web analytics
spot_img
spot_img

e-Devlet abonelik iptal nasıl yapılır?

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

e-Devlet abonelik iptal işlemi nedir, nasıl yapılır? Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı ve TÜRKSAT iş birliği çatısı altında geliştirilip işletilen Türkiye e-Devlet Kapısı, kamu hizmetlerinin dijitale taşınmış hâlidir. Platform üzerinden SGK emeklilik başvurusundan, BAĞ-KUR prim ödemesine, adınıza kayıtlı aboneliklerden, icra ve kamu/özel davalara kadar her şeyi ücretsiz şekilde takip edebilirsiniz.

e-Devlet abonelik iptal süreci nasıl işler?

Öncelikle sisteme giriş yaparken belirli güvenlik adımlarına takılmamak ve hizmeti kullanabilmek üzere mobil imza, e-imza veya internet bankacılığı ile giriş yöntemlerinden birisiyle girmeniz gerekli. İnternet bankacılığı ile giriş için aşağıdaki mevduat/katılım bankalarından bir tanesinin müşterisi olmanız gerekiyor:

AKBANK T.A.Ş.ING Bank A.Ş.
ALBARAKA KATILIM BANKASI A.Ş.Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.
Anadolubank A.Ş.Odebank A.Ş.
Burganbank A.Ş.Şekerbank T.A.Ş.
DenizBank A.Ş.Türk Ekonomi Bankası A.Ş. (TEB)
Emlak Katılım Bankası A.Ş.Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.
Fibabanka A.Ş.Türkiye İş Bankası A.Ş.
QNB FİNANSBANK A.Ş.Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VakıfBank)
QNB FİNANSBANK A.Ş. – EN PARAVakıf Katılım Bankası A.Ş.
Türkiye Garanti Bankası A.Ş.Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.
Türkiye Halk Bankası A.Ş. (Halkbank)Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş.
HSBC A.Ş.Ziraat Katılım Bankası A.Ş.
ICBC A.Ş.

Ardından www.türkiye.gov.tr alan adıyla siteyi açtıktan sonra sağ üstten giriş yap seçeneğine tıklayıp açılan ekrandan İnternet Bankacılığı ile devam edin ve çalıştığınız bankayı seçerek internet bankacılık bilgilerinizle giriş yapın.

e-Devlet internet bankaclığı
e-Devlet internet bankaclığı

Yukarıdaki görselde yer aldığı gibi ilgili ekrana geldikten sonra bankanızın giriş ekranına ulaşmak için seçim yapın. Örnek olarak Ziraat Bankası ile devam edelim. Ziraat Bankası’nın resmî giriş web site adresi bireysel.ziraatbank.com.tr‘dir. Tarayıcıdaki adres çubuğundan mutlaka kontrol edin.

Not: e-Devlet Kapısı abonelik iptal sürecinde sadece gerçek kişilerce açılmış banka hesapları ile giriş yapabilirsiniz. Müşterek ve ticari banka hesaplarıyla giriş yapamazsınız. Ayrıca bankacılık giriş erkanında mutlaka e-Devlet Kapısı için giriş yapıyorsunuz ibaresi ve e-Devlet logosu olmasına dikkat ediniz.

e-Devlet internet bankacılığı giriş ekranı
e-Devlet internet bankacılığı giriş ekranı

e-Devlet Kapısı abonelik iptal işlemine başlamak üzere ana sayfadaki arama kutucuğuna hangi işletmedeki hizmetinizi iptal etmek istiyorsanız ona göre arama yapmanız gerekecek. Örneğin (Turkcell abonelik fesih başvurusu) yazıp çıkan sonuca giderek mobil/data hat(lar)ınız için kayıt açabilirsiniz.

e-Devlet abonelik iptali Turkcell örnek
e-Devlet abonelik iptali Turkcell örnek

Ardından Fesih Başvurusu Yap diyerek süreci başlatabilirsiniz. Sorulan sorulara size uygun olan cevapları vererek ilerleyin. Hattınız faturalı ise hemen ücretlendirme duracaktır. Kullandığınız gün kadar ücretlendirme yapılacak şekilde işleyecektir. Hattınız 7. günün sonunda otomatik olarak iptal edilecek ve pasife düşecektir. Not: Adınıza kayıtlı hat(lar)ınızı iptal ettikten sonra 1 (bir) yıl içerisinde tekrar yeni hat açılış vergilerini ödeyerek geri alabilirsiniz.

e-Devlet abonelik iptal işlemi bu kadar basit. Daha fazlası için teknokroki.com web sitemizi takipte kalın!

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler