web analytics
spot_img
spot_img

Yerli girişim FELLAS, hedeflerini büyütüyor

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Türkiye’nin lider sağlıklı atıştırmalıklar üreticisi FELLAS, Neo Portföy Yönetimi A.Ş. Beşinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu çatısı altındaki yatırımcıların katıldığı yatırım turunu tamamlayarak, üretim kapasitesini 5 katına çıkaracak büyük bir yatırım aldı. FELLAS, aldığı bu yatırımla hem istihdamı hem de pazar payını arttıracak.

2015 yılında “Sağlıklı beslenmek isteyen herkes için nitelikli ve lezzetli ürünler üretmek” hedefiyle üretime başlayan Fellas, bugün başta ulusal marketler olmak üzere, 80’den fazla ürünüyle 30 bin noktada tüketici ile buluşuyor. Türkiye’de sağlıklı gıda sektörünün büyümesinde önemli rol oynayan marka, aldığı yatırım ile yurt dışında da ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan FELLAS’ın kurucuları Gamze Kavaz ve Mustafa Can Gider; “Bu yatırım ile birlikte FELLAS, kurumsal ve sürdürülebilir bir yapıda gücüne güç katarak hızlı büyümesini devam ettirecektir. Aldığımız yatırım, mevcut kapasitemizi 5 katına çıkarmamızda, ürün gamımızı yenilikçi fikirlerle genişletmemizde ve yurt dışı pazarlara açılmamızda itici bir güç olacaktır” dediler.

Son 2 Yılda yüzde 750 Büyüme

Türkiye’nin ilk süper gıdalarla zenginleştirilmiş fonksiyonel atıştırmalık bar ürün ailesini üreten Fellas son 2 yılda yüzde 750 büyüyerek bir rekora imza attı. Aldığı bu yatırımla önümüzdeki dönemlerde 200’den fazla kişiye istihdam yaratacak olan marka, yüzde 65 olan kadın çalışan oranını da arttırmayı hedefliyor. Bugün, 30.000’den fazla satış noktasında tüketiciler ile buluşan Fellas, sağlıklı yiyeceklerin de lezzetli olabileceğini kanıtlayarak, sağlıklı gıda sektörünün sürdürülebilir büyümesine destek veriyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler