web analytics
spot_img
spot_img

Yenilenen Nissan Juke ikonik sarı rengiyle geri döndü

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Nissan, 2010 yılından bu yana 1,3 milyondan fazla kullanıcı ile buluşturduğu Juke modelinin Avrupa ön gösterimini dijital ortamda gerçekleştirdi. Nissan, sevilen ilk nesil Juke’un ardından, müşteri beklentilerine cevap olarak, makyajla birlikte ikonik sarı gövde rengini yeniden sunuyor. 

Makyajlanan Juke’un iç mekanında, yeniden tasarlanan orta konsol ve gösterge paneli ile aracın iç ambiyansı daha da ileriye taşınırken, yenilenen iç mekan aynı zamanda donanım, ergonomi ve konfora yönelik iyileştirmeler de içeriyor. Araç içi bilgi-eğlence sistemi özellikleri de daha büyük bir dokunmatik ekran ve ek özelliklerle güncelleniyor.

Ayrıca makyajla birlikte N-Sport isimli yeni bir donanım seviyesi daha ürün gamına ekleniyor. Söz konusu yeni donanım seviyesi iç ve dış tasarım unsurlarıyla Juke’un dinamik karakterini daha da vurguluyor.

Nissan Juke Yenilendi! Yeni sarı rengi 2

İlk nesil Juke’ta sevilen sarı gövde renginin yeniden sunulmasında müşteri beklentilerine cevap verilmesi hedeflendi. Yeni sarının renk tonu önceki nesil Juke’un renginden farklı. Önceki nesilde sunulan renk ile karşılaştırıldığında biraz daha soğuk olan sarı renk daha modern ve etkileyici bir görüntüye sahip.

Yeni N-Sport donanımında uygulanan siyah tavan, yan aynalar, çamurluk kemerleri, ızgara ile A – B sütunlarının oluşturduğu kontrast ile yeni sarının etkisi daha da artıyor. Böylece Juke’un havalı ve dikkat çekici etkisi güçleniyor.

“Juke’un ikinci neslini ilk tanıttığımızda bize en sık sorulan soru şuydu: ‘Sarı rengi de olacak mı?’”, sözleriyle değerlendirmesine başlayan Nissan AMIEO Bölgesi Ürün Stratejisi ve Fiyatlandırmadan Sorumlu Bölge Başkan Yardımcısı Arnaud Charpentier şöyle devam ediyor: “Tutkulu Juke müşterilerimizden gelen bu kadar net bir talebe kayıtsız kalamazdık. Sürücü ve yolcular için konforu, rahatlığı ve genel araç içi yaşam ortamını iyileştirecek diğer değişiklikleri yaparken müşterilerimizin talebine cevap vermek üzere bu fırsatı değerlendirdik.Yeni malzemeler kadar gelişmiş bağlantı, konfor ve rahatlık özellikleriyle Juke şehir içi crossover segmentinin öncüsü ve simgesi konumunu daha da güçlendiriyor.” sözleriyle görüşlerini tamamlıyor.

İç mekan güncellemeleri ve geniş ekranlar dikkat çekiyor

Nissan Juke Yenilendi! Yeni sarı rengi 3

Juke ürün gamına göz alıcı sarı gövde renginin eklenmesi sadece bir başlangıç. Buna ek olarak Nissan’ın tasarım ve mühendislik alanlarında hayata geçirdiği önemli iyileştirmeler araç içi yaşam kalitesini de arttırıyor.

Mevcut müşterilerin fark edecekleri ilk değişiklik merkezi multimedya ekranının artan boyutu. Yeni haliyle 12,3 inç büyüklüğünde bir ekran iç mekanı süslüyor. Ayrıca bu ekran en uzak noktadaki dokunmatik yüzeye bile erişimi kolaylaştırmak ve aynı zamanda Juke müşterilerinin sevdiği kokpit hissini geliştirmek adına sürücüye doğru 8 derece eğimli olarak tasarlandı.

Yeni pürüzsüz ve yumuşak deri direksiyon simidi ile kullanıcı konforlu bir sürüş deneyimi sunuluyor. 

Yenilenen Juke kullanıcılarına kablosuz Apple CarPlay ve kablosuz Android Auto özellikleri de sunuyor.

Uyumlu sarı iç kaplama

Nissan Juke Yenilendi! Yeni sarı rengi 4

N-Sport versiyonunun iç mekanı, dış tasarımdaki göz alıcı sarı rengi yansıtan, bumerang tasarımlı sarı iç detaylar içeriyor. Bu detaylar gösterge panelinin üst kısmı boyunca uzanıyor, aşağıya doğru kıvrılıp yeni merkezi multimedya ekranının tabanını çerçeveliyor ve havalandırma ızgaralarında son buluyor. 

N-Sport koltuklar, yeni gövde rengiyle uyumlu sarı geri dönüştürülmüş Alcantara® parçalarla göz alıcı temayı sürdürüyor. 

Daha da gelişmiş iç mekan konforu

Nissan Juke Yenilendi! Yeni sarı rengi 5

Yenilenen tüm Juke versiyonlarının iç mekanını 7,8 litreye ulaşan geniş bir torpido gözü süslüyor. Açılabilir kol dayama kısmı ise artık daha da fazla destek sağlayacak şekilde yeniden tasarlandı. Asimetrik tasarım, bardak tutuculardan ödün vermeden erişimi 25 mm arttırıyor ilaveten artık üç kredi kartı klipsi sunuyor.

Tüm Juke donanım seviyelerinde elektronik el freni yer alıyor. Böylece ön koltukların arasında ek kullanım alanı oluşuyor.

Yenilenen Juke ile kullanıcılara büyük bir akıllı telefonu barındırabilecek kablosuz şarj pedi sunuluyor ve ön-arka koltuklarda oturanlar için A-Tipi ve C-Tipi USB girişleri sunuluyor.

Yeni gövde renkleri

Nissan Juke Yenilendi! Yeni sarı rengi 6

Yenilenmiş Nissan Juke  ikonik sarı gövde renginin yanı sıra daha saf beyaz bir görünüm içeren yeni inci beyazı rengi ve yeni metalik siyah renk şeçenekleri ile sunulacak. 

Bunun dışında Juke ürün gamında yeni jant seçenekleri mevcut. Teknik ve görünüm açısından tasarımları farklı olan jantların görünümleri özgün. 

Geliştirilmiş sürüş destek teknolojileri

Nissan Juke Yenilendi! Yeni sarı rengi 7

Akıllı Şerit Takip Asistanı yenilenen Juke’ta standart güvenlik özelliği olarak sunuluyor. 

Yenilenen Juke’un geri görüş kamerası da 1,3 megapiksele yükseltildi. Böylece düşük ışık koşullarında daha net bir görüntü oluşuyor. Bu da geri manevraları daha güvenli hale getiriyor. 

Manevralar için otomobilin kuş bakışı görünümünü oluşturmak üzere otomobilin etrafındaki dört kameradan gelen görüntüyü birleştiren Çevre Görüş Monitörü kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca önde beklenmedik ani bir durum oluştuğunda fren lambaları da otomatik yanıyor. 

115 PS güç ve 200 Nm anlık maksimum tork üreten güç-aktarma sistemi 

Nissan Juke Yenilendi! Yeni sarı rengi 8

Üç silindirli 1,0 litre hacimli DIG-T turbo benzinli motor Juke’ta yer alıyor. Bu motor 115 PS güç ve 200 Nm anlık maksimum tork üretiyor.  Altı vitesli manuel şanzıman dışında 7 vitesli çift kavramalı (DCT) şanzıman sunuluyor. Direksiyon üzerindeki vites kulakcıkları manuel vites değiştirme olanağı sağlıyor. Eko, Standart ve Sport sürüş modları sürüş karakterini sürüş koşullarına anlık olarak uyarlıyor.

13 yıllık İngiltere üretimi

Nissan Juke Yenilendi! Yeni sarı rengi 9

Makyajlı Juke ilk yollara çıktığı 2010 yılından bu yana 1,3 milyondan fazla üretildiği Nissan Sunderland Fabrikasında üretiliyor. Otomobil, Qashqai ile birlikte tesisin ikinci üretim hattında üretilecek.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler