web analytics
spot_img
spot_img

Yeni MacBook Air ve iPad modelleri neler sunacak? Ne Zaman Geliyorlar?

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Apple, 2023 yılının Ekim ayında M3 işlemcili MacBook Pro ve iMac modellerini duyurmuştu. Önümüzdeki Mart ayının sonlarına doğru da yeni MacBook Air ve iPad modellerini duyurması bekleniyor. Tanıtılması beklenen ürünler ve diğer detaylar haberimizde.

Apple, uzun zamandır tanıtılması beklenen Vision Pro gözlüğünü duyurdu. Önümüzdeki olağan Apple akışına göre sırada MacBook Air ve iPad modelleri yer alıyor. Tahminlere göre Mart ayının sonlarında tanıtılması beklenen ürünlerden MacBook Air ile başlayalım.

Yeni MacBook Air M3 Neler Sunacak?

Apple, M işlemcilere geçiş yaptıktan sonra M2 nesli ile birlikte MacBook Air modellerinde tasarım tarafında bir güncelleme sağlamıştı. M3 işlemcili MacBook Pro modellerinden sonra MacBook Air serisi de M3 işlemci ile güncellenecektir. 13.6 inç ve 15.2 inç boyutunda iki versiyonu koruması beklenen MacBook Air’da tasarım konusunda bir güncelleme olması beklenmiyor.

Güncellenen donanımı ile birlikte WiFi 6E desteği MacBook Air’e de gelmiş olacak.

Yeni iPad Pro ve iPad Air Neler Sunacak?

iPad Pro ve iPad Air modellerinde de işlemci tarafında güncelleme olması bekleniyor. iPad Pro M3 işlemcisi ile güncellenirken iPad Air M2 işlemcisi ile güncellenecek. iPad Pro M3 modeli ile birlikte daha geniş bir trackpad alanına sahip Magic Keyboard da görebiliriz. Ayrıca OLED ekran, MagSafe kablosuz şarj ve yatay odaklı yeni bir ön kamera da iPad Pro M3 işlemcili sürümü ile göreceğimiz diğer yenilikler olabilir.

iPad Air M2 işlemcisi ile birlikte 10.9 inç ekran boyutuna ek olarak 12.9 inç ekranlı bir versiyon da sunulabilir. Yeniden tasarlanan arka kamera çıkıntısı, Bluetooth 5.3 ve WiFi 6E de diğer olası yenilikler arasında yer alıyor.

Mart ayı içerisinde yazılım tarafında iPadOS 17.4, macOS 14.4, WatchOS 10.4, tvOS 17.4, visionOS 1.1 ve iOS 17.4 sürümlerinin yayınlanması bekleniyor.

Yeni iPhone renk seçeneği mi geliyor?

Apple son birkaç yıldır Mart – Nisan döneminde yeni iPhone renklerini duyuruyor ve satışa sunuyor. Bunu iPhone modellerinin tekrar konuşulur hale gelmesi adına yapılan stratejik bir hamle olarak görebiliriz. Geçmişte 2021 yılının Nisan ayında iPhone 12 ve iPhone 12 Mini için Mor rengi sunmuştu. 2022 yılının Mart ayında iPhone 13 ve iPhone 13 mini modelleri için yeni yeşil rengi ve iPhone 13 Pro modelleri için de Alp Yeşili rengini sunmuştu. Son olarak 2023 yılının Mart ayında iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modelleri için Sarı rengi sunmuştu. Bu yıl kasada Titanyum malzemeye geçen Apple bakalım farklı bir renk mi sunacak? Yoksa geçtiğimiz yıllarda sunduğu bir rengi Titanyum … olarak mı sunacak? Hep birlikte göreceğiz.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler