web analytics
spot_img
spot_img

Women in Datathon başvuruları başladı

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle fintek ekosistemine katkı sağlayan dijital varlık alım-satım platformu Bitexen, teknoloji alanında kadın istihdamını artıran ve yetenek açığını kapatan eğitim teknolojisi girişimi UP School ile Women in Datathon yarışmasını hayata geçiriyor. Genç kadınların yeteneklerini keşfederken aynı zamanda yeni iş imkanları bulmalarına katkı sunacak yarışmaya başvurular başladı.

Türkiye’nin kolay, güvenilir ve hızlı Bitcoin ve altcoin alım-satım platformu Bitexen; kadınların veri bilimi alanındaki pratik becerilerini sergileyebilecekleri Women in Datathon yarışmasının ana destekçisi oldu. UP School’un düzenlediği yarışma ile kadınların aynı zamanda yeni bağlantılar kurarak networklerini geliştirmeleri de amaçlanıyor. Son başvuru tarihi 19 Mart olan ve 21-23 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek Datathon’da; birinci 50 bin TL, ikinci 30 bin TL, üçüncü ise 20 bin TL değerinde Exen kazanma fırsatı yakalayacak. Üniversitelerin dördüncü sınıf öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, veri alanına ilgili yeni mezunlar ve veri alanında maksimum 2 yıl deneyimli çalışan kadınların katılabildiği yarışmada, başarılarını kanıtlayan bazı yarışmacılar Bitexen ile mülakat yapma şansına da ulaşacak. 

Erdoğ: Kadınların teknoloji sektöründeki varlıklarını güçlendirmek istiyoruz

Geleceğin kadın teknoloji liderlerinin kariyerlerine #BitexenEtkisi ile katkıda bulunmaktan gurur duyduklarını belirten Bitexen Genel Müdür Yardımcısı Ozan Erdoğ, “Yatırımlarımız ve gerçekleştirdiğimiz iş birlikleriyle teknoloji sektörüne yeni tohumlar ekmeye devam ediyoruz. Aydınlık yarınlar için her alanda olduğu gibi teknoloji alanında da güçlü kadınlara ihtiyacımız olduğuna inanıyoruz. Bu farkındalık ve inançla, UP School’un hayata geçirdiği Women in Datathon yarışmasının ana destekçisi olduk. Böylece kadınların iş ve sosyal yaşamlarında karşılaştığı problemlerle ilgili verileri en iyi şekilde analiz edecek ve model önerisi sunacak genç kadınlara, yeteneklerini gösterme fırsatı sunacağız. Kadınların teknoloji sektöründeki varlıklarını güçlendireceğine inandığımız bu tip projelerde yer almayı sürdüreceğiz” dedi.

İlköz: Birlikte gelişen ve geliştiren kadınlar veri alanında da öncü olacak

Kadınların teknoloji alanındaki yetkinliklerini güçlendirerek, şirketlerdeki cinsiyet eşitsizliğini gidermeye ve yetenek açığını kapatmaya odaklanan UP School’un Kurucu Ortağı Mina İlköz, “Teknoloji sektöründe 10 çalışandan sadece 1’i kadın. Bu tabloyu değiştirmek için bugüne dek iki binden fazla kadına eğitim verdik. Bitexen’in desteğiyle ilk kez hayata geçirdiğimiz Women in Datathon kapsamında, okul veya bölüm fark etmeksizin; veri bilimi ve analizi alanında kendini geliştiren genç kadınları görünür kılacağız ve onlara istihdam olanakları sunacağız. Senede bir gün değil, her gün; her alanda eşitlik için Women in Datathon’un konusu cinsiyet eşitliği olacak” dedi.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler