web analytics
spot_img
spot_img

Windows tekrar yükleme rehberi

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Merhaba, daha önce Windows’u sıfırdan kurma rehberi hazırlamıştık. Bu yazımızda ise hali hazırda Windows 7 / 10 yüklü olan bir bilgisayarda (Windows yüklüyken) nasıl tekrar Windows yüklenir onu göstereceğiz. Bu işlemi bilgisayarınız yavaşladığında ve virüs girdiğinde yapmanızı öneriyoruz. Hiç uğraşmadan sadece üç beş tıklama ile işletim sistemini tekrar yüklemek oldukça basit bir işlem.

Bu işlemde hiçbir teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur. Bilgisayarcıya götürüp 50 – 100 TL format parası ödemek yerine kendiniz evde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Buradan yükleme aracını bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirin. Bu yazılım tamamen Microsoft’a aittir. Endişelenmenize gerek yok. Yazılımı başlattığınızda birkaç ayarlama yapacaktır. Ortalama 5-10 dakika kadar sürer. Akabinde çıkan seçeneklerde kendi bilgisayarınız için indirme seçeneğini işaretlerseniz internet bağlantı hızınıza göre indirime – kurulum işlemleri yapılacaktır. Benim bilgisayarım düşük segment olduğu için indirme / yüklenme toplam 4.5 saat civarı sürdü. Aslında düşüklüğünden değil de içinde bulunan mekanik diskten dolayı böyle sürdü.

SSD diske kurarsanız sisteminiz ortalama 45 saniye gibi bir sürede açılacaktır. HDD’ye kurarsanız bu süre 2 dakikaya kadar çıkabilmektedir.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler