web analytics
spot_img
spot_img

Vodafone Türkiye 2023-2024 mali yılı 3. çeyrek raporunu yayınladı

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Vodafone Türkiye 2023-24 mali yılının 3. çeyrek raporunu yayınladı. Ekim-Aralık 2023 dönemini kapsayan 3. çeyrekte şirketin servis gelirleri 13 milyar TL olarak gerçekleşti.

Vodafone Türkiye bu dönemde mobil abone sayısı 24 milyon 900 bin olurken M2M (Makinelerarası İletişim) dahil toplam mobil abone sayısının ise  29 milyon 100 bin olduğunu da paylaştı. Faturalı abone sayısı ise toplam sayının yüzde 78’ine karşılık geldiği kaydedildi. Şirketin faturalı hat kullanan abone sayısı 19 milyon 400 bine ulaştı. Son olarak şirketin sabit genişbant abone sayısı 1 milyon 400 bin olarak gerçekleşti.

Müşterilerine en iyi dijital deneyimi yaşatma hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Vodafone’un Vodafone Yanımda ve Online Self Servis gibi dijital kanallarını kullanan aylık aktif müşteri sayısı 17 milyon 500 bine ulaştı. Vodafone’un dijital kanallarını kullanan müşterilerin aylık toplam etkileşimi ise 390 milyon oldu.

Data kullanımında yüzde 18.7 artış

2023-24 mali yılının 3. çeyreğinde Vodafone Türkiye müşterilerinin toplam mobil data kullanımı geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 18.7 artışla 1,227 petabyte olarak gerçekleşti.

Dijital servislerde büyüme devam etti

Vodafone Türkiye, bu dönemde dijital servis şirketi olma yolunda da önemli gelişme kaydetti. Şirketin Vodafone Yanımda mobil uygulaması üzerinden hayata geçirdiği Her Şey Yanımda online alışveriş platformunun ziyaret edilme sayısı 178 milyona ulaştı. Vodafone’un yeni nesil mobil finans çözümü Vodafone Pay’in ürünlerini kullanan toplam kullanıcı sayısı ise 5 milyon 100 bine ulaştı. Şirketin bine yakın farklı işlem yapabilen kişisel dijital asistanı TOBi’nin aylık tekil kullanıcı sayısı 9 milyona, aylık sohbet sayısı ise 30 milyona yükseldi.

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, 2023-24 mali yılının 3. çeyrek performansını şöyle değerlendirdi: 

“Vodafone Türkiye olarak, başarılı bir dönemi daha geride bıraktık. Buna göre, Ekim-Aralık 2023 dönemini kapsayan 3. çeyrekte servis gelirlerimiz 13 milyar TL olarak gerçekleşti. Bununla birlikte, müşterilerimize en iyi dijital deneyimi yaşatmaya devam ettik. Dijital kanallarımızı kullanan aylık aktif müşteri sayımız 17.5 milyona ulaştı. Müşterilerimiz için en iyi deneyimi sunmaya ve ülkemizin dijital hedeflerine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler