web analytics
spot_img
spot_img

twozero Ventures, Warner-Bros Discovery’nin BluTV’yi satın almasıyla birlikte ikinci exit’ini gerçekleştirdi

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Geçtiğimiz yıl gerçekleşen Maçkolik halka arzıyla ilk exit’ini gerçekleştiren twozero Ventures, BluTV’nin Warner-Bros Discovery’ye devrinin Rekabet Kurumu tarafından onaylamasıyla birlikte ikinci başarılı exit’ine imza atmışoldu.

Türkiye’nin spor, medya ve eğlence odaklı ilk girişim sermayesi fonu twozero Ventures, yatırımlarının yanı sıra başarılı exit’ler de gerçekleştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Maçkolik’in halka arzıyla ilk exit’ine imza atan fon, Warner-Bros Discovery’nin BluTV’yi satın almasıyla birlikte ikinci exit’ini gerçekleştirdi. 

twozero Ventures BluTV yatırımını 2021 yılında yaparken, aynı yıl Warner-Bros Discovery de 20 milyon dolar karşılığında BluTV hisselerinin yüzde 35’ini aldığını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde Rekabet Kurumu’nun verdiği onayla birlikte Blutv hisselerinin tamamı resmen Warner-Bros Discovery’ye geçti.

BluTV exit’ine ilişkin açıklamalarda bulunan twozero Ventures Yönetici Ortağı Yiğit Arslan, “BluTV’nin ulusal pazardaki lider pozisyonunun küresel pazar liderlerinin yoğun ilgisiyle karşılacağını öngörerek yaptığımız yatırımın, dört yıldan kısa sürede karşılığını almış olduk. Blutv yatırımında bizi etkileyen en önemli unsurlardan biri Türkiye’de üretilen orijinal içeriklerin tüm Dünya’da karşılık bulması olmuştu. Blutv kurucusu Aydın Doğan Yalçındağ ve ekibiyle yaptığımız uzun süren çalışmalar sonunda Warner-Bros Discovery’i doğru koşullarda yatırıma ikna etmiştik. Blutv’nin, orijinal içerik üretme kabiliyetine Warner-Bros Discovery’nin geniş içerik kütüphanesi eklenince, şirket kullanıcı bazını dört yılda en az dört kat genişletmiş oldu. Yatırım yaptığımız spor ve medya sektörlerinden BluTV gibi yeni başarı hikayelerinin çıkacağına inanıyoruz.” dedi.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler