Twitter (X) kullanıcılarını üzecek haber geldi!

0
6
Twitter yeni özellik geldi
Twitter yeni özellik geldi

Twitter (X), satışın ardından çılgın milyarder Elon Musk’ın eline geçti. Musk şirketi satın aldıktan sonra isim değişikliğine gitti. Twitter, inc.’i tasfiye eden milyarder borsada işlemlerin durmasını da sağlamış oldu. X.com olarak yoluna devam eden sosyal medya, git gide değişiyor.

Döneminde uğruna makaleler, cevaplar verdiğimiz doğrulandı rozeti alma rehberlerimizi çürütür cinsten hamleler… Sadece para ödenerek alınabilen mavi, sarı rozetler. (Kamu hesapları gri tik)… Bu başka bir konu…

Twitter o özelliği paralı hale getiriyor!

2006 yılında kurulan ve 18. yaşına giren platform şu anda X olarak anılıyor. İçerisinde milyarlarca paylaşım yer alan X yeni yönetim kurulu başkanı Elon Musk’ın hamlelerine göre şekilleniyor. Sosyal medyanın yıllarca kullanılan popüler özelliği de artık paralı sınıfa taşındı.

Tweetdeck özelliğini hatırladınız değil mi? Peki neydi bu Tweetdeck? Birden fazla tweet hesabını yönetme, çoklu akış takibi, DM görme, cevaplama ve tweet zamanlama özellikleri gibi ek nimetleri hiçbir ek masraf olmadan kullanıcılarına sunuyordu.

Özellikle çoklu bir paylaşım yapacağınız zaman imdada yetişiyordu. Örneğin: Bugün 18.02.2024 13.00’de buluşması olan bir firmanın hesapları üzerinden paylaşım yapacaksınız. Bu firmanın da A, B ve C adında grup şirketleri olsun. Duyuruyu tek bir platformdan seçerek yapabiliyordunuz.

Tweetdeck Twitter ile birlikte gidiyor; X Pro geliyor

Yeni site ise X Pro oldu. Tweetdeck’in yeni oğlu X Pro ise ücretli olarak hizmet sunacak. Aylık 150 Türk lirasından başlayan fiyatla erişime açılacak olan X Pro ile Tweetdeck kavramı da yeniden şekillenmiş oldu. Bakalım Musk ilerleyen süreçte sosyal medyası üzerinde neler yapacak?

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz