web analytics
spot_img
spot_img

Twitter kapandı mı, Twitter ismi neden yok?

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

2006 yılında Jack ve arkadaşları tarafından kurulan Twitter resmen tarih oldu. Çılgın milyarder Elon Musk, geçtiğimiz dönemlerde Twitter, inc.’i satın almıştı. Musk yaptığı bu hamlenin ardından hız kesmeden özgürce hareket etmeye devam etti. ABD borsasında işlem gören şirket, önce tasfiye edildi. Bir süredir eski ismiyle yoluna devam eden mavi kuş, artık maskotunu da kaybetti.

Twitter nereye kayboldu? Elon Musk ne yapıyor?

Kullanıcılar internet tarayıcılarına girdiğinde popüler sosyal medya platformunun alan adının değiştiğini gördüler. X ise siteyi açtığınızda en alt kısımda isim değişikliğine gidildiğini ve geçerli gizlilik sözleşmesinin aynen devam ettiğini beyan eden bildirisini yayınlıyor.

X’e giriş yaptığınızda www.x.com alan adını gördüğünüzde bir sorun yok, artık platformun ismi de internet alan adı olarak güncellendi. Yani herhangi bir sahte web sitesine girmiyor, aksine yine doğru adreste yer alıyorsunuz. Böylece 18 yıllık sürecin ardından dünyadaki en popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter’ın X ile yola devam ettiğini ifade edebiliriz.

2004 yılında ortaya çıkan Facebook, ardından Twitter’ın 2006, sonrasında 2009 – 2010’lu dönemlerde WhatsApp ve Instagram oldukça popüler şekilde kullanıma başlandı. Akabinde Facebook bu iki uygulamayı satın aldı. Aslında Mark Zuckerberg’de tıpkı Musk gibi yaptı. Şirket ismi değiştirildi ve Meta, inc. oldu.

Ancak Zuckerberg Musk gibi markaların tasfiyesini yapmadı ve aktif olarak kullanmaya devam ediyor. Son olarak sizce Elon Musk’ın hamlesi doğru mu? Yeni bir isim ile yola devam edip milyarlarca etkileşim alan bir web adresini sıfırdan inşa etmek? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler