web analytics
spot_img
spot_img

Warning: array_filter() expects parameter 1 to be array, bool given in /home/u7885636/teknokroki.com/wp-content/plugins/td-cloud-library/state/single/tdb_state_single.php on line 959

TÜSİAD “Kurumlarda Girişimcilik ile Değer Yaratmak – Kurumlarda Girişimcilik Yönetimi ve Yöntemleri” raporunu tanıttı

Yayın Tarihi

- Advertisement -

TÜSİAD Kurumlarda Girişimcilik Çalışma Grubu, girişimciliğin ve inovasyonun kurumlara sağlayacağı rekabet avantajlarını ve kurumlarda girişimcilik modellerini vaka örnekleri ile ele alan “Kurumlarda Girişimcilik ile Değer Yaratmak – Kurumlarda Girişimcilik Yönetimi ve Yöntemleri” başlıklı bir rapor hazırladı. Deloitte iş birliğinde hazırlanan raporun tanıtımı 19 Mart Salı günü gerçekleştirildi.

Rapor tanıtım toplantısının açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve TÜSİAD Kurumlarda Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı Bilge Kalpaklıoğlu Eyilik yaptı.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Şirketlerin kalıplaşmış süreçlerini gözden geçirmesi ve yeniliği kucaklamasında en önemli araçlardan birisi de hiç kuşkusuz ki girişimcilik. En iyi mühendislere sahip de olsanız, pazarın hâkimi de olsanız, yenilik bazen bir girişim ekibinin ellerinden çıkar gelir ve köklü kurumunuzun tüm ürünlerine sirayet eder. Dünyada sayısız örneği olan “kurum ve girişim” iş birliği ile ortaya çıkan inovasyonları takip etmek, kurumlarımızı da inovasyon konusunda dünya ile yarışır hale getirmek gerekiyor.”

TÜSİAD Kurumlarda Girişimcilik Çalışma Grubu Başkanı Bilge Kalpaklıoğlu Eyilik ise  “Her zaman girişimci bakış, girişimci ruh, girişimci zihin diyor ve bireylerin girişimciliğine vurgu yapıyoruz. Oysaki kurumların girişimciliği anlaması, benimsemesi ve desteklemesi de günümüz iş dünyasında değer yaratmanın, sürdürülebilir gelişme ve rekabet avantajı sağlamanın bir yolu” diye konuştu.

Moderatörlüğünü TÜSİAD Kurumlarda Girişimcilik Çalışma Grubu ÜyesiAlp Eren Göktürk üstlendiği rapor tanıtım bölümünde Deloitte Danışmanlık Kıdemli Müdürü Yakup Peker rapor sunumunu gerçekleştirdi.  

TÜSİAD Kurumlarda Girişimcilik Çalışma Grubu Üyesi Metin Salt‘ın yönettiği “Kurumlarda Girişimcilik Dönüşümü Üzerine: Dün, Bugün ve Yarın” başlıklı panelin konuşmacıları ise Driventure Genel Müdürü İlknur İlkyaz GülAllianz Türkiye İnovasyon Ofisi Müdürü Hümeyra Boztunç ve Ankara TEKMER CEO’su İmran Gürakan oldu.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler