web analytics
spot_img
spot_img

Türk Yapımı Korku Oyunları

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Hikayeleriyle bizleri oldukça ürperten ve oyun sektöründe çokça ses getirmiş meşhur yapımların yanında, Türk oyun sektöründe de bu tarz oyunlara oldukça ilgi var. Bugün sizlere Dünya’dan değil, Türkiye’den çıkmış korku oyunlarından bahsedeceğim.

Y. Village – The Visitors

türk yapımı korku oyunları Y. Village The Visitors

Oyunun ana kahramanı olan Batu, nereden geldiği belli olmayan, kendisi için gönderilen mektupları okuduğunda, gizemli bir köye davet edildiğini fark eder ve bir arkadaşıyla köyü araştırmak için köye gider. Ancak köyde kaldıkları bir gece uyandığında arkadaşı ortadan yok olmuştur. Batu, köyün gizemini tek başına çözmek zorunda kalırken, aynı zamanda arkadaşının nerede olduğunu da bulmaya çalışacaktır.

Apartment No 129

türk yapımı korku oyunları Apartment No 129

Antalya’da yaşanan ve gerçek bir olaydan esinlenerek yapılan bu oyunda, ana karakter Emir’in terk edilmiş bu apartmana girerek apartmanı araştırmaya başlamasıyla birlikte, başına gelen ilginç olaylara şahit olacağız. Emir, apartmanın içerisinde çok daha derine dayanan bir hikayeyle karşı karşıya kalacak. Oyunun çıkış tarihi ise; 28 Haziran 2024.

Exanimum: The Silent Call

türk yapımı korku oyunları Exanimum: The Silent Call

Exanimüm: The Silent Call, karakteri birincil şahıs olarak yönettiğimiz psikolojik bir korku oyunudur. Jason ve kızı Jessica, Greenfield isimli bir kasabaya giderken başlarına gizemli ve gerilim dolu birtakım olaylar gelir. Başlarına gelen bu olaylar, onları gizemli bir maceraya sürüklerken, ikili aynı zamanda kendilerini başka bir dünyanın içerisinde buluyor. Oyuncular, kendilerinin sessizliğin içinde bile takip edildiğini düşünüp gerilim dolu dakikalar geçiriyor.

V696

türk yapımı korku oyunları V696

Oyun, köyden ayrıldıktan sonra geri dönen ve bir daha kendilerinden hiç haber alınamayan Satan isimli bir ailenin etrafında geçmektedir. Birkaç haneli klasik köy tipi bir ortamda geçen oyun, ailenin başına geldiği düşünülen olaylar etrafında şekillenmektedir. Daha çok bulmaca üzerine kurulu olan bu oyunda, bulunduğunuz bölgeyi iyice araştırmalı ve ipuçlarını elde etmeniz gerekmektedir. Oyunu oynadığınız sırada mutlaka arkanızdan birinin sizi takip etmekte olduğunu düşünebilirsiniz.

Paradise’s Secrets

türk yapımı korku oyunları Paradise's Secrets

Henüz yapım aşamasında olan bu yerli oyun, Paradise isimli bir şirkette geçiyor. Aldığımız davetle Paradise şirketine doğru yola çıktıktan sonra, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve kendimizi şirketin kirli sırlarını öğrenirken bulacağız. Göründüğü kadar masum olmayan bu şirketin içerisinde oldukça gerilimli dakikalar geçirten bu oyun, henüz piyasa çıkmamış olsa bile konusu bakımından ilgi çekmeyi başardı.

Türk yapımı korku oyunlarının Steam sayfaları

Y. Village – The Visitors

Steam: https://store.steampowered.com/app/2649190/Y_Village__The_Visitors/?l=turkish

Apartment No 129

Steam: https://store.steampowered.com/app/2895340/Apartment_No_129

exanimum the silent call

Steam: https://store.steampowered.com/app/2601030/Exanimum_The_Silent_Call

V696

Steam: https://store.steampowered.com/app/1854050/V696

Paradise’s Secrets

Steam: https://store.steampowered.com/app/2601580/Paradises_Secrets

Mustafa Savran

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler