Tomb Raider Next İçin Düğmeye Basıldı

0
22
tomb raider next

Serinin en son piyasaya sürülen oyunu Tomb Raider Remastered’ın ardından, piyasaya yeni sürülmeye hazırlanan Tomb Raider oyunu hakkında tartışmalar başladı. Ortaya atılan fikirler ışığında ise serinin bir sonraki oyunu olan Tomb Raider Next konseptiyle ilgili öngörüler de şekillendi.

13 Şubat 2024 tarihinde geliştirici ekip Crystal Dynamics, Tomb Raider’ın ilk üç oyununu grafiklerinin düzenlenmiş haliyle Tomb Raider Remastered olarak piyasaya sundu. 14 Şubat 2024 Tarihinde yani Lara Croft’un doğum gününde bir web sitesi kuruldu ve orada Lara Croft’a dair bir takım görüntüler yüklendi.

Görüntülere bakıldığında herkesin aklına gelen, Tomb Raider serisinin bir sonraki yeni çıkacak olan oyununda Lara Croft’un ve genel konseptin nasıl bir görünüme sahip olacağı ile ilgili ipuçları taşıyor olduğuydu.

Resimlerde Lara, Tomb Raider’in nostaljik – yani klasik – kostümlerini giyiniyor ve tabanca olarak ta We hi-capa 5.1 force t rex kullanıyor. Paylaşılan görüntülere bakıldığında Lara, serinin yeni oyununda yay yerine tekrardan iki tabanca ile yoluna devam edecek. Serinin 2013 yılından itibaren geliştirilen oyunlarına göre bir yenilik ise, Lara’nın saçlarını tekrardan örgü şeklinde kullanması.

Tomb Raider Next Neler Sunacak

Rise Of The Tomb Raider oyununun ardından serinin hayranları, Crystal Dynamics’in Tomb Raider II için yeni bir remake oyunu geliştireceklerini ve bu oyunu özellikle 2017, Tomb Raider II’nin ilk piyasaya sürüldüğü tarihin yirminci yıldönümünde çıkarılacağı oldukça konuşulmuş, hatta bu konuda ortaya pek çok söylenti atılmış. Yapım ekibinin de böyle bir proje üzerinde tartıştığı da belirtilmişti. Ancak beklenenin aksine geliştirici ekibin Shadow Of The Tomb Raider oyununu yapmakta olduğunun bilgileri skandal bir şekilde medyaya düşmüştü. 14 Şubat’tan beri incelenen görsellerde Lara Croft’un üzerindeki giysilerin klasik Tomb Raider kostümleri olması, Lara’nın elinde tekrardan iki tabanca tutması ve resimlerde görünen T-Rex’ten sonra, serinin bir sonraki oyununun bir remake oyunu olabileceğini akıllara getiriyor. Nitekim yapım ekibinin senelerdir bir remake oyunu yapma fikrinde olduğu bilinen bir gerçekti.

Oyunun Çıkış Tarihi

Yeni çıkacak oyunun hangi platformlar için çıkacağı, tam çıkış tarihinin ne zaman olacağı, remake oyunu olup olmayacağı veya kaç seri olacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak verilen ipuçlarına bakılacak olursa, Crystal Dynamics bu sefer oyunu tekrardan eski modeline getirmek istiyor.

Mustafa Savran

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz