web analytics
spot_img
spot_img

Lincoln Electric Türkiye’den Meslek Liseleri Öğretmenlerine Eğiticinin Eğitimi Programı

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Lincoln Electric Türkiye, Meslek Liseleri öğretmenlerine yönelik gerçekleştirdiği “Eğiticinin Eğitimi” programıyla, kaynak teknolojisi alanında teorik, pratik ve sanal ortamda eğitimler sunarak öğretmenlerin yetkinliklerini arttırıyor.

Kaynak sektörünün lideri Lincoln Electric Türkiye, Meslek Liseleri öğretmenlerine yönelik “Eğiticinin Eğitimi” programı kapsamında, kaynak teknolojisi alanında kapsamlı bir eğitim serisi gerçekleştirdi. Farklı illerden gelen 16 öğretmenle 10 gün boyunca devam eden program, Örtülü elektrot, MIG-MAG, TIG ve Tozaltı kaynak yöntemleri üzerinde hem teorik hem de pratik uygulamaları içerdi.

Eğitimlerde sanal gerçeklik teknolojisi fark yaratıyor

Lincoln Electric Türkiye’nin teknolojik yeniliklere paralel olarak sunduğu eğitimler, sanal gerçeklik ekipmanlarıyla desteklenerek öğretmenlere sanal ortamda kaynak uygulamalarını deneyimleme fırsatı sağladı. Bu sayede, iş güvenliği riski olmadan ve sarf maliyetleri oluşmadan son teknoloji uygulamalarıyla kaynak eğitimi tamamlanmış oldu. Sanal gerçeklik, katılımcıların öğrenme isteğini arttırarak eğitimin daha etkili ve ilgi çekici hale gelmesine de katkı sağladı.

Lincoln Electric Türkiye’nin sosyal sorumluluk vizyonu kapsamında gerçekleştirilen bu eğitimler, gelecek yıllarda da artarak devam edecek. Öğretmenlerin ihtiyaç duydukları eğitici materyallerin yanı sıra atölyelerinde kullanabilecekleri posterler de paylaşılarak öğrencilerin görsel ihtiyaçlarına destek sağlanması hedeflendi. Lincoln Electric Türkiye, 2024 yılı içinde hem eğiticinin eğitimi hem de farklı eğitim programları ile birlikte yıl sonuna kadar 100’den fazla öğretmene ulaşmayı hedefliyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler