web analytics
spot_img
spot_img

Hiçbir romantik komedinin yaratmadığı akımı yaratan film: “Senden Başka” 23 Şubat’ta vizyonda!

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Merakla beklenen romantik komedi Senden Başka’nın (Anyone But You) yeni fragmanı ve posteri yayınlanırken, film kısa sürede sosyal medyada büyük etki yarattı. Kulaktan kulağa yayılarak viral hale gelen filmin kapanış sekansını canlandıran izleyiciler TikTok’a akın etti.  Başrol oyuncuları Sydney Sweeney ve Glen Powell’ın müthiş kimyasının da etkisiyle ikinci haftasında hasılatını %45.6 artıran film, tarihteki en iyi performans sergileyen üçüncü film oldu. Dünya çapında 170 milyon dolar hasılat elde ederek büyük bir hit haline gelen Senden Başka, kendilerini beklenmedik bir şekilde Avustralya’da bulan Bea ve Ben’in, bir çiftmiş gibi davranmalarını konu alıyor.

 “Senden Başka”, ülkemizde 23 Şubat’ta sinemalarda seyirciyle buluşacak.

Romantik komedi hayranlarının keyifle izleyeceği Senden Başka, ülkemizde çok yakında seyirciyle buluşmaya hazırlanırken, filmin küresel çapta yarattığı etki sosyal medyayı salladı. 25 milyon dolarlık düşük bir bütçeyle çekilen film kulaktan kulağa yayılarak kısa sürede kendi izleyici kitlesini yarattı.

Tiktok’ta viral oldu, küresel hit haline geldi

Filmdeki oyuncuların Natasha Bedingfield’ın 2004 çıkışlı single’ı “Unwritten” şarkısının arka planında dans ve şarkı söylemeleriyle birleşmiş kapanış sekansını canlandıran izleyiciler TikTok’a akın etti. Bu amatör videoların hızla yayılmasıyla ülke genelindeki sinemalarda birçok seyirci şarkı söylemeye ve kollarını sallamaya başlayabilmek için film bitene kadar bekledi. İkinci haftasında, hasılatı %45.6 artarak tarihteki en iyi performans sergileyen üçüncü film olan Senden Başka’nın TikTok için özel oluşturulan içerikleriyse resmi fragmanından daha fazla izlenme elde etti.

Film aynı zamanda yurt dışı pazarlarda da 90 milyon dolar hasılatına ulaşarak dünya çapında seyahat eden ender Amerikan romantik komedisi haline geldi. 170 milyon dolarlık küresel brüt hasılatı ile Senden Başka, dünya çapındaki gişe gelirlerinde yakında 2022’nin Cennete Bilet’ini (172 milyon dolar) geride bırakmaya hazırlanıyor. Bundan sonra gözünü yine 2022’de dünya çapında 192 milyon dolar hasılat yapan romantik komedi filmi The Lost City’ye çevirecek.

Sydney Sweeny: “Seyirciye bizim kadar keyif aldıkları için çok teşekkür ederim” 

Başrol oyuncusu Sydney Sweeney, filmin bu kadar sevilmesi ve sosyal medyada bu kadar ses getirmesi hakkında açıklamalarda bulunurken, “Bu denli pozitif yorum almak son derece inanılmaz” dedi. İzleyicilere filmi çekerken bizim kadar keyif aldıkları için çok teşekkür eden başarılı oyuncu, “İnsanlar birbirlerini bir araya getirecek şeyleri seviyorlar; gülebilirler, ağlayabilirler, şarkı söyleyebilirler, dans edebilirler. İzleyiciler filmde keyif alabileceği duyguları paylaştı. Bu son derece inanılmazdı” diye konuştu.

Başrollerinde Sydney Sweeney ve Glen Powell’ın yer aldığı film, mükemmel başlayan bir ilk buluşmadan sonra birbirlerinden buz gibi soğuyan Bea ve Ben’in kendilerini beklenmedik bir şekilde Avustralya’da bir düğünde bulmalarını konu alıyor. Kendi çıkarları için sevgiliymiş gibi davranan ikilinin mizah dolu hikayesini ve senaryosunu Ilana Wolpert kaleme almış.

Easy A, Friends With Benefits gibi filmlerin yönetmeni Will Gluck’un yönetmen koltuğuna oturduğu filmin oyuncu kadrosunda ayrıca; Alexandra Shipp, GaTa, Hadley Robinson, Michelle Hurd, Dermot Mulroney, Darren Barnet, Bryan Brown ve Rachel Griffiths gibi isimler yer alıyor.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği, “Senden Başka”, 23 Şubat’ta vizyonda olacak.

Senden Başka Filmi Künyesi

Yönetmen: Will Gluck                    
Hikâye: Ilana Wolpert
Senaryo: Ilana Wolpert and Will Gluck 

Yapımcılar

Will Gluck 
Joe Roth
Jeff Kirschenbaum

Uygulayıcı Yapımcılar

Alyssa Altman 
Jacqueline Monetta
Catherine Bishop
Natalie Sellers
Charlie Corwin
Sidney Kimmel
Mark O’Connor
Sydney Sweeney
Jonathan Davino

Oyuncular

Sydney Sweeney 
Glen Powell
Alexandra Shipp
GaTa
Hadley Robinson 
Michelle Hurd
Dermot Mulroney
Darren Barnet
Bryan Brown
Rachel Griffiths          

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler