web analytics
spot_img
spot_img

Finansal Teknolojiler için İnovatif Fikirler TEKNOFEST’TE Yarışacak

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Finans sektöründeki yeniliklerin kapılarını aralamak için TEKNOFEST kapsamında bu yılın ilk defa düzenlenen Finansal Teknolojiler Yarışması’na başvurular devam ediyor. Yarışmanın finans alanında inovasyon, finansal ve teknolojik olarak depolanacak şekilde geliştirilmesini desteklemek amacıyla gerçekleştiriliyor. Fintek ekosistemi için önemli bir potansiyel barındıran, kadınların finans modellerinin ve araçlarının daha çeşitli, yaygın ve kapsayıcı hale gelmesine günlük vizyoner ve yetenekli proje sürecinden bir araya gelme fırsatı bulunabilecek yarışmada dört tema bulunuyor. 

Teknofest 2024 Finansal Teknolojiler Yarışması

Blockchain teknolojisi ve dijital refahın yükselişiyle birlikte yeni finansal araçlar ve modellerin gelişme fırsatlarının ön plana çıkan “Dijital Varlıklar” ilişkisi. 

Ödemelerin dijitalleşmesi ve mobil bütçelerin yaygınlaşmasının finansal erişimde büyük bir değişimin beraberinde getirilmesiyle ödeme hizmetlerinde ve teknolojilerindeki birleşmeyi teşvik ederek, daha hızlı, güvenli ve kapsayıcı “Ödeme Hizmetleri ve Teknolojileri” .

Yapay zeka ve otomatik çözüm elde etme potansiyeli, bilgiye daha kişiselleştirilmiş ve etkili finansal tavsiyeler sunma potansiyeli taşıyan “Robo-Danışmanlık” teması.

Bankacılık teknolojilerindeki en son ayrılık ve daha güçlü, daha esnek ve daha kullanıcı odaklı bankacılık çözümleri üzerinde çalışmak için “Bankacılık Teknolojileri” yarışmasının ana konularını oluşturuyor.   

Yarışmaya her alandan lisans, yüksek lisans, doktora ve/veya mezun adaylar başvurabiliyor. Yarışmacıların en az 2 ve 5 kişilik takımlar halinde katılabildiği yarışmada katılanlar birincilik ödülü olarak 100 bin TL, ikincilik ödülü 80 bin TL ve üçüncülük ödülü olarak 60 bin TL’nin sahibi olacak. Başvurular 29 Şubat’ta sona erecek.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler