web analytics
spot_img
spot_img

Cinema8 ve Dailymotion, Interaktif Video Alanında Stratejik Bir Ortaklığa İmza Attı

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Yapay zeka tabanli video deneyim platformu Cinema8, uluslararası dijital medya lideri Dailymotion ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu işbirliği tarafların yeteneklerini birleştirerek kullanıcılarına eğitim, pazarlama, kurumsal iletişim ve eğlence alanlarında benzersiz interaktif deneyimler sunmasını amaçlıyor.

Türkiye ve 22 farklı ülkede yer alan müşterilerine bu platform üzerinden sunmuş olduğu hizmetler, Cinema8’in sektördeki konumu ve başarısının bir göstergesidir. İnovatif AI tabanlı özellikleri ile yeni bir dönüşüm sürecine adım atarak, Cinema8 interaktif video geliştirme süreçlerini daha da güçlendiriyor. Bu ortaklık ile AI tabanlı altyazı oluşturma, sticky hotspot ve interaktif videolar içerisinde yine AI chatbot, SEO-uyumlu video özetleme, ekran kaydı, video branching, video düzenleme gibi genişletilmiş özellikler ile kullanıcılara video içeriğini kişiselleştirme ve daha etkin kullanma imkanları sunulacak.

Ayrıca, Cinema8 shoppable video, ürün tanıtımı, e-öğrenme ve birçok farklı endüstri için yenilikçi çözümler sunarak, içerik üreticilerinin ve markaların hedef kitleleriyle daha etkili bir şekilde etkileşim kurmasını sağlıyor. Video concierge gibi özel nitelikler, kullanıcı deneyimini daha kişisel ve etkileşimli hale getirerek, izleyicilere özelleştirilmiş video içeriği keşfetme olanakları sağlıyor.

BTK Akademi, Hepsiburada ve Tofaş Akademi gibi Türkiye’nin önde gelen kurumları ile büyük ölçekli projeler gerçekleştiren Cinema8, şimdi bu işbirliği ile bu başarısını uluslararası alana da taşıyor. Eğitim alanında, Bilim ve Sanayi Bakanlığı uhdesinde BTK Akademi ile gerçekleştirilen 1 milyon yazılımcı projesi interaktif video çözümlerinin eğitim alanındaki dönüştürücü potansiyelini ortaya koymuştur.

Cinema8 kurucusu ve CEO’su Alişan Erdemli Dailymotion ile ortaklığı interaktif video teknolojilerinin global ölçekte daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak ve dijital video deneyimini yeniden tanımlayacak bir adım olarak nitelendirdi. Dailymotion EMEA bölgesi iş ortaklıkları başkan yardımcısı Remi Leclancher ise Cinema8’in yenilikçi yaklaşımının müşterilerine sunduğu dijital video çözümlerini zenginleştirecek bir gelişme olarak ifade etti.

Bu stratejik iş birliği hem Cinema8 hem de Dailymotion için yeni bir dönemin başlangıcı olup dijital medya ve eğitim sektörlerinde etkileşimli içeriklerin geleceğini şekillendirecek önemli bir adımdır. İnteraktif video çözümleri, içerik üreticilerine ve eğitimcilere, izleyicileri daha derinlemesine etkileşime geçirecek araçlar sunarak, daha katılımcı ve dinamik deneyimler oluşturma fırsatı veriyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler