Bulutistan ve Rasyona’dan işbirliği! Hedef yüzde yüz müşteri memnuniyeti

0
2

Operasyonlarını giderek hızlanan dijital dönüşüm rüzgarının başrol oyuncusu olan yeni nesil teknolojilere entegre edemeyen şirketler, ciddi müşteri ve ciro kayıplarıyla karşılaşabiliyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi Bulutistan, bu kayıpların önüne geçerek şirketleri yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefine ulaştırmak için teknoloji danışmanlığı şirketi Rasyona ile güçlerini birleştirdi. Yapılan iş birliği ile; operasyonel faaliyetlerin müşteri memnuniyeti üzerindeki etkisi anlık olarak ölçülerek, olası müşteri ve ciro kayıplarına geçit vermeyen bir yaklaşımla şirketlerin faaliyetlerine sürdürülebilir verimlilik getirilecek.

Bugünün yeni dünya düzenine yön veren dijital dönüşüm, her sektörden şirketi hız, verimlilik ve maliyet avantajıyla buluştururken, dönüşümün enstrümanı olan yeni nesil teknolojiler de gelişimini sürdürüyor. Dijital dönüşümün merkezinde konumlanan bu teknolojiler, şirketlerin varlıkları sürdürebilmeleri, giderek artan rekabet ortamında avantaj elde edebilmeleri ve müşteri deneyimini artırabilmeleri için adeta katalizör görevi görüyor. Yeni nesil izleme teknolojileri ise şirketlerin faaliyetlerinin müşteri memnuniyeti üzerindeki etkisini adım adım takip ederek telafisi olmayan müşteri ve ciro kayıplarının önüne geçebiliyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketi Bulutistan, bu kayıpların önüne geçerek şirketleri yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefine ulaştırmak için teknoloji danışmanlığı şirketi Rasyona ile güçlerini birleştirdi.

Şirketlerin müşteri memnuniyeti karnesi anlık olarak raporlanacak

Çok sayıda sektörün lokomotifi konumundaki müşterileriyle portföyünü günden güne genişletirken unicorn olma vizyonuna adım adım yaklaşan Bulutistan, Rasyona ile hayata geçirdiği yeni iş birliği ile şirketlerin tüm operasyonel faaliyetlerinin müşteri memnuniyeti üzerindeki etkisini ölçerek müşteri deneyimini artırmak için önemli bir adım attı. Rasyona ile gücünü birleştirerek şirketlerin müşteri memnuniyeti karnesini anlık olarak raporlayacak. Böylece müşteri ve ciro kayıplarına geçit vermeden faaliyetlerine verimlilik kazandırmak isteyen her sektörden her büyüklükteki şirket, oldukça düşük maliyetlerle kapsamlı bulut teknoloji hizmetinden de faydalanarak yüzde 100 müşteri memnuniyeti hedefine ulaşabilecek.

Müşteri deneyimi yönetimine rehberlik edecek

Hız, verimlilik, esneklik ve düşük maliyeti aynı anda sunduğu altyapısıyla şirketlerin kesintisiz ve yüksek performanslı hizmet verebilmelerini sağlayan Bulutistan, iş birliği kapsamında Rasyona’nın yeni nesil izleme teknolojilerini müşterileriyle buluşturacak. Böylece güçlü altyapısı üzerinden tüm operasyonel süreci takip ederek şirketlerin müşteri deneyimi yönetimine rehberlik edecek. İş birliğine ilişkin açıklamada bulunan Bulutistan Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gençtürk, “Bulutistan olarak, şirketlerin kesintisiz ve yüksek performanslı hizmet verebilmelerini sağlamak hedefiyle sürdürdüğümüz iş birliklerine Rasyona ile bir yenisini daha ekledik. Rasyona ile gücümüzü birleştirerek şirketleri müşteri memnuniyeti hedeflerine ulaştıracağız. İş birliği kapsamında müşteri memnuniyeti odaklı operasyonel görünürlüğü sağlayıp hataları anında tespit ederek şirketlerle çözüm ortaklığı kuracağız. Oldukça düşük bir maliyetle şirketlerin olası müşteri ve ciro kayıpları ile müşteri memnuniyetsizliğin bir yansıması olan sipariş iptallerinin önüne geçerek sürekli iyileşen, ihtiyaca uygun çözümler sunacağız” açıklamasında bulundu.

Yeni nesil izleme teknolojileri ile müşteri kayıpları önlenebilecek

Bulutistan, iş birliği ile Rasyona’nın akıllı işletme otomasyonu ve veri analizi ile görünürlük elde ederek karar desteği ve hızlı düzeltici eylemler sağlayan yeni nesil izleme teknolojilerini bulut çözümleri arasına ekledi. Bu teknoloji ile yerinde ve uzaktan 7/24 süreç gözlemleme desteği, talebe göre çözümleme, bildirme, raporlama hizmeti verecek. Böylece şirketlerin tüm süreçlerini takip ederek, olası maddi kayıplara karşı koruma kalkanı oluşturacak.

“Şirketler için karmaşık görünen akışları sade ve anlaşılır şekildi sunacağız”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Rasyona Kurucu Ortağı ve CEO’su Ali Hacıgüzeller, “Rasyona olarak sunduğumuz yeni nesil izleme teknolojileri, mevcut altyapının üzerine SAP yazılımı entegre edilmesini olanaklı kılıyor. Bu kapsamda geliştirilen SAP Rootis & SAP Etool paketi ile Bulutistan ortaklığı ile şirketlere özel monitoring hizmetleri sunularak olası sorunlara anlık müdahale edebileceğiz. Bu da sorunların derinlikli analizlerinin yapılarak hataların en aza indirilmesi ve müşteri deneyiminin sürekli iyileştirilmesini beraberinde getirecek. Şirketler için oldukça karmaşık görünen akışların sade ve anlaşılır bir şekilde sunulmasını sağlayan SAP Rootis & SAP Etool paketi, otomatik raporlama özelliği ile hızlı analiz ve en doğru çözümü bir araya getirirken, kişiselleştirilebilir özelliğiyle de şirketleri fonksiyonellikle buluşturuyor” diyerek sözlerini tamamlandı.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz