web analytics
spot_img
spot_img

Bayer G4A Programı’na Sağlık ve Tarım Alanında Yenilikçi Çözümler Sunan 5 Girişim Seçildi

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Türkiye’de sağlık ve tarım alanında yenilikçi çözümler sunan, fikir aşamasını geçmiş, bir ürüne veya prototipe sahip ya da satış aşamasında olan girişimlere destek olmak amacıyla yola çıkan Bayer, Hackquarters by Tenity iş birliği ile 2018 yılından bu yana yürüttüğü G4A Girişim Hızlandırma Programı ile Türkiye’nin girişimcilik ekosistemine yedinci yılında da katkı sağlamaya devam ediyor.

Bu yıl Bayer’in İlaç, Tüketici Sağlığı ve Tarım Ürünleri iş bölümlerine yönelik 200’den fazla girişimin değerlendirildiği programa CorPal, O-Asistan, Afara, Eczita ve Relate olmak üzere 5 girişim seçildi. 

Tüm girişimler programın sunduğu fırsatlardan yararlanarak iş ağlarını genişletme, girişimlerini hızlandırma, inovatif çözümlerini geliştirme ve Bayer ile iş birliği yapma imkânı elde edecek. 100 gün boyunca iş modeli yaratmadan B2B satışa, marka ve pazarlama stratejisinden fiyatlandırma politikasına kadar birçok farklı konuda eğitime katılacak. Aynı zamanda Bayer çalışanlarından ve Hackquarters by Tenity’nin network’ünde yer alan, alanında uzman kişilerden mentorluk desteği alacak. 5 girişim arasından belirlenen 3 girişime ise 300’er bin TL hibe desteği verilecek.

G4A 2024 Girişim Hızlandırma Programı’na seçilen girişimler 

CorPal: Uzun dönem takip gerektiren hastalıklar için özel geliştirilmiş yapay zekâ destekli bütüncül rehabilitasyon platformunu hastaların mobil cihazlarına taşıyarak hastaların kişiselleştirilmiş içeriklere ve psikolojik desteğe ulaşmalarını, istedikleri zaman ve yerde doğru egzersizleri yapmalarını sağlıyor.

O-Asistan: Onkoloji ve hematoloji alanında hastalar, hasta yakınları ve doktorlar için sunduğu akıllı kemoterapi takvimi, ilaç hatırlatmaları, yan etki yönetimi ve ikinci uzman görüşü özellikleriyle tedavi sürecinin izlemesini, takip edilmesini ve yönetilmesini mobil uygulama üzerinden kolaylaştırıyor ve doktorlara daha hızlı ulaşılmasını sağlıyor.

Afara: Tarım robotu ile pamuk hasadı sonrası yere dökülen pamukları, görüntü işleme yöntemi ile tespit edip vakumlu toplama sistemleri ile topluyor; otonom kontrol edilebiliyor ve verimlilik esaslı tarla verileri sağlıyor.

Eczita: Dijital cüzdan uygulaması ile markaların ve eczanelerin, müşteri alışveriş deneyimini daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor. Markaların panelleri üzerinden oluşturduğu kampanyaları geçerli olan eczanelerde son kullanıcıyla buluşturarak kullanıcıların, anne & bebek, kişisel bakım, dermokozmetik ve gıda takviyesi kategorilerinde eczanelerden daha uygun fiyatla doğru ürüne erişmesini sağlıyor.

Relate: Uzman psikologlar tarafından hazırlanan bilimsel içerikler, alışkanlık ve duygu takibi özellikleri ile kişiselleştirilmiş çözümler sunarak kullanıcıların kendilerini daha iyi hissetmelerini ve geliştirmelerini sağlıyor.

Girişimler hız kazanıyor, yatırım alıyor 

Bayer; sağladığı hibe, mentorluk, eğitim desteği ve iş birliği imkânlarıyla Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine 4 milyon TL’ye yakın katkı sağladı. Programa bu zamana kadar seçilen 37 girişim; stratejilerini gözden geçirme, prestij ve görünürlük elde edebilme fırsatı buldu, Bayer’in ve Hackquarters by Tenity’nin network’üne kolayca erişip ihtiyaç duyduğu her noktada destek alabildi ve hız kazandı. Girişimlerden bazıları yurt dışı pazarlarına açıldı, yatırım aldı ve yeni iş birliklerine imza attı. 

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler