web analytics
spot_img
spot_img

Apple Vision Pro’da çatlak cam sorunu!

Kategori:

Yayın Tarihi

- Advertisement -

Apple ilk akıllı gözlük modeli Vision Pro hakkındaki çıkan sorunların ardı arkası kesilmeyeceğe benziyor. İlk etapta satın alan kullanıcılar bazı cilt sorunları gibi nedenlerle iadelerde bulunmuşlardı. Şimdi de memnun olsanız bile sorun yaşamanıza neden olabilecek bir sorun ortaya çıktı.

Reddit forumu üzerinde az sayıda kullanıcının yaşadığı sorun oldukça dikkat çekici görünüyor. Söz konusu soruna baktığımızda şarj için gerekli pili ve yumuşak ön korumayı takılı bırakarak bıraktınız. Sabah kalktığınızda ön kısımda yer alan camda ince bir çatlak olduğunu görüyorsunuz.

Söz konusu sorun az sayıda kullanıcı tarafından yaşansa da üretim kaynaklı bir sorunun olduğu modeller olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak Apple tarafından henüz bu konu ile ilgili resmi bir duyuru gelmedi. Bu bağlamda eğer Apple tarafından üretim kaynaklı bir sorun olduğu kabul edilmez ise 800 $’ı bulan bir tamir maliyeti söz konusu olacak.

Apple Vision Pro 3500 $ fiyat etiketi ile satışa sunulmuştu. Daha önce de Apple, ürettiği ürün grubundaki ilk nesil ürünlerde, materyal ve ya dizayn değiştirdiği modellerinde benzer sorunları yaşamıştı. Aklımıza gelen örneklere baktığımızda ilk nesil iPad Nano kolay çiziliyordu. iPhone 6 serisinde kullanılan alüminyum nedeniyle cepte bükülme gibi sorunlar yaşanmıştı geçmişte.

Söz konusu iPad Nano konusu ile ilgili Apple’a bir dava açılmıştı ve firma uzlaşmaya giderek 22.5 Milyon Dolar tazminat ödemeyi kabul etmişti.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizi Bundle, Google News üzerinden de takip edebilir anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

- Advertisement -

İlgili İçerikler

spot_img

Son İçerikler