Zoom gelişmeye devam ediyor

Google News Abone Ol

Google News Abone Ol

Zoom platformu gelişim göstermeye devam ediyor. Pandemi sürecine girmemizle birlikte daha da büyüyen uygulama, zirveye oynuyor. Ülkemiz başta olmak üzere pek çok ülkede ana görüşme platformu hâlini kazanan uygulama, eğitim sistemimizin de bir parçası oldu. Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığınca EBA Canlı Ders ismiyle de kullanılıyor.

Zoom platformu cirosunu ikiye katlayacak

Zoom gelişmeye devam ediyor

Silikon Vadisi merkezli firma, gelirlerinin 2,5 milyar doları aşabileceğini kaydetti. Bu verinin mart ayından önceki planlara nazaran iki kattan fazla olduğunu ifade ettiler. Buna istinaden Zoom kurucusu ve CEO’su Eric Yuan, şirketin yeni düzene adapte olduğunu ve birçok firmayı sürekli ödeme yapan müşterilere dönüştürdüğünü belirtti.

Zoom Finans Müdürü Kelly Steckelberg firmanın yükselişi hakkında, iyimser olduğunu ifade etti. Steckelberg ayrıca yatırımcıları Covid-19 salgınının etkisi ve boyutu ve bununla bağlantılı ekonomik getirisinin büyük ölçüde bilinmediğini hatırlamaları konusunda uyardı. Hayat normale döndüğünde birçok küçük işletme ve bireysel kullanıcının Zoom’u terk edebileceği tahmin ediliyor. Fakat uzaktan çalışmalarda yine ilgili platformun tercih edeceği de âşikar.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz