Dünyanın öne gelen teknoloji şirketi Yahoo, siber saldırı altında olduklarını açıkladılar. Siber saldırılar Yahoo kullanıcılarını tedirgin etti. Yahoo’nun 32 milyon kullanıcısının kişisel bilgileri çalındı. Bu bilgiler internete sızdırıldıktan sonra şirketin CEO’su Marıssa Marey, hesapların çalındığını doğrulamak zorunda kaldı. Kullanıcılar siber saldırılar yüzünden tehlike altındalar.

2015 ve 2016 yıllarında yaşanan siber saldırılar kullanıcılar gibi şirketi de tedirgin olmasına yol açtı. Yahoo’nun sitesindeki bilgileri çalan kullanıcılar firmayı büyük bir tehlike ile baş başa bıraktılar. Firma,kullanıcılarını tehtid eden bu saldırıyla ilgili henüz net bilgi vermezken söz konusu olayı açıklamak için çok yavaş hareket ettiler. Siber saldırıya uğradıkları doğrulandıktan sonra şirketin CEO’su açıklama yapmak zorunda kaldı. Açıklamayı sosyal medya üzerinden yapan Marissa Marey  soruşturmanın hızlı yürütüldüğünü bildirdi. Borsa Komisyonu ve ABD Menkul Kıymetleri tarafından yürütülen soruşturmada yeni bilgiler ortaya çıktı. Sahte çerezler kullanarak 32 milyon kullanıcının bilgisi çalınırken. Bu yöntemin gelişmiş bir saldırı sistemi olduğunu belirten Yahoo çalışanları, 2014’teki saldırı ile bağlantılı olduğunu belirttiler .

Bu saldırı üzerine şirketin CEO’su Marissa Mayer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada yaşanan saldırılardan sorumlu olduğunu kabul etti ve bu olaylar üzerine yıllık prim almayacağını belirtti. Ayrıca ek ödemelerin şirket çalışılanlara yeniden dağıtılmasını istediğini altını çizerek belirtti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz