Windows 10 Kasım Güncellemesi hata ile gündemde

0
Windows 10 kasım güncellemesi

Windows 10 kasım güncellemesi hata ile gündeme geldi. Kullanıcılar güncelleme yaptıktan sonra hata ile karşılaştılar. Bununla birlikte şirket açıklama yaptı.i

Paylaşılan bilgilere göre KB4524570 kodlu hata kullanıcıların karşısına çıkıyor. Konuyla ilgili çözüm Microsoft tarafından açıklandı.

Ankara’daki Xiaomi mağazası izdiham nedeniyle açılmadı!

Windows 10 kasım güncellemesi hata ile karşıladı

Bu süreçte güncellemelerini kurmayı deneyen kullanıcılar, işlem sırasında iki farklı hata ile de karşılaştılar. Bu hata kodları: 0x80073701 ve 0x8009001d olarak görüldü.

Microsoft konuyla ilgili önlem çalışmalarına başladı. Ancak bazı kullanıcılar yine ilgili hatayı görüyorsa bir takım farklı işlemler uygulamak durumunda kalacak.

Öncelikle başlat menüsü içerisinden “Windows tuşu” arama satırına cmd yazıp sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştır diyin. Çıkan soruya da evet olarak cevap verin.

Ardından açılan komut satırı ekranında işlem yapmamız gerekecek. Komut satırına şu komutu girin: dism /online /cleanup-image /startcomponentcleanup ardından enter tuşunua basıp komutu aktif hale getirin. İşlem sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İlgili güncelleme/güncellemelerin sorunsuz olarak kişisel bilgisayarınıza yüklendiğini göreceksiniz.

Güncelleme yine başarısız sonuçlanırsa maalesef yeni çıkacak olan güncellemeyi beklemeniz gerekecek. Unutmadan ilgili güncellemeyi mutlaka yapmanız gerekiyor. Çünkü sistem uygulamaları için önem teşkil ediyor.

Son olarak eklememiz gereken bir önemli şey ise: Oyunlarda yüksek performans almak için mutlaka ekran kartı yazılımlarıyla birlikte işletim sistemi yazılımlarınızı güncel tutmanız gerekiyor. Aksi halde oyunlarda uyumsuzluk veya performans kaybı yaşayabilirsiniz.

Daha fazlası için TeknoKroki.Com adresini takipte kalmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz