Whatsapp, kendini geliştirmek için büyük bir adam attı. Windows Phone veya Windows 10 Mobile kullanıcılarını ilgilendiren bu güncelleme kimin hoşuna gidecek, kimin hoşuna gitmeyecek merak içindeyiz. Whatsapp’ın yeni güncellemesi bazı kişilerin işine yarayacak boyutta. Numaranızı değiştirdiğiniz zaman eski numarada olan arkadaşlarınıza yeni numaranızı Whatsapp  mesaj olarak bilgilendiriyor. Böylece numara değiştirdiğiniz zaman korkunuz olmayacak. Fakat rehberinizdeki herkese yeni numaranızı bilgilendirecek. Bu da numaranızı bilmesini istemediğiniz kişilere de haber gidecek demek.

Ancak Whatsapp bu durumu düşünerek bu bilgilendirme için üç seçenekli ayarlama sistemi kurdu.

Birinci seçim: rehberinizde olan herkese mesaj ile bilgilendirecek.

İkinci seçenek: yalnızca konuşma penceresinde olan kişileri bilgilendirecek. Ancak mesaj penceresinde olmayıp yeni numaranızı bilmesini istediğiniz kişilere de mesaj atmanız gerekecek.

Üçüncü ve son seçenek ise: hiç kimseye bilgilendirme yapılmayacak. Bu üç seçenekten yararlanmak için Whatsapp’ın yeni güncellemesini aktif hale getirmeniz gerek ama bir önemli sorun var. Bu güncellemeyi kullanmak için Windows Phone veya Windows 10 Mobile kullanmanız gerek.

Yeni güncelleme şu anlık sadece bu telefonlara gelecekken. Kısa zaman sonra Android ve İOS’a geleceğini tahmin ediyoruz. Ancak bu uygulama kaç kullanıcıyı mutlu eder veya kaç kişi kullanır merak konusu. Bunu bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz