Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programı olan WhatsApp’ta yeni dönem başlıyor. Geçen sene WhatsApp’ın yeni güncellemesiyle birlikte yanlış atılan mesajlarda ‘iptal’ gibi bir özellik ortaya çıktı. Bu özellik beş dakika önce attığınız mesajlarda çalışıyor. Böylece yanlışlıkla attığınız mesajlarınızı geri alabilirsiniz veya iptal edebilirsiniz. Fakat daha eski mesajları geri alamıyor veya iptal edemiyorsunuz. Ancak bu özellik tek taraflı çalışmıyor. Mesaj attığınız kişinin de onaylı halde olması gerekiyor. Bu özelliği sadece mobilden değil WhatsApp Web’tende kullanma şansınız var.

@WABetaInfo tarafından atılan tweet’e de yer alan bu bilgide uygulama sayesinde mobile ve web kullanıcıları aynı özellikleri kullanabilecekleri anlamına geliyor. Böylece web / masaüstü işlemcisi mobil sürümlerle uyum sağlayacağını anlamına geliyor. Fakat web te daha kullanılmaya başlanılmadı.

 

 Bu tweetin neyle ilgili olduğu hakkında bir bilgimiz yok. Fakat özelliğin kısa zaman içerisinde kullanılabilir hale geleceğini tahmin ediyoruz. Yani WhatsApp yeni özellikleriyle karşımıza çıkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz