2016 yılına kadar ülkemize ait bir kart markası yoktu. Ülkemizde MasterCard, Maestro, VISA, Cirrus, VISA Electron ve American Express gibi kart markaları faaliyet gösteriyordu.

Bu yıl itibariyle Bankalararası Kart Merkezi (BKM Express) bünyesinde kurulan TROY markası henüz çok yeni olduğu için fazla anlaşmalı olduğu kuruluş yok (Yurt dışı için)

Bu nokta da devreye yine BKM Express giriyor. Twitch üzerinde desteklemek istediğiniz yayıncıya aylık yenilemeli bedelinizi ödemek için ödeme yönteminizi BKM Express & TROY kartınız olarak seçmelisiniz.

Kimler BKM Express müşterisi olabilir?

En az bir adet banka kartı olan herkes üye olabilir. Üyelik için alt yaş var mı bilgimiz yok direkt firmayla iletişime geçebilirsiniz. Ancak banka kartı almak için alt yaş 12’dir.

Peki “Nasıl üye olacağım?” diyorsunuz, duyar gibiyiz. Adım adım bakalım.

Öncelikle şu linke tıklayın; https://bkmexpress.com.tr

Ardından sağ üstten ÜYE OL butonuna tıklamanız gerekli. Site görseli:

BKM Express üye olma rehberi, ana sayfa.

İlgili sayfa açılınca girilecek bilgiler şunlar olacaktır demeden önce not: Yukarıda yönlendirme vermemizin yegane sebebi, sahte bir site arayüzü ile karşı karşıya kalmamanız içindir.

11 haneli Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, geçerli bir e-posta adresi, bankanıza kayıtlı olma şartı olmamakla beraber cep telefon numarası, cinsiyet ve doğum tarihi gibi gerçek bilgilerinizi girerek sisteme güvenli olarak üye olabilirsiniz.

BKM Express üyesiyseniz ve kartlarınıza hızlıca erişmek istiyorsanız giriş yapmadan direkt cuzdan.bkmexpress.com.tr adresine girip oradan giriş yaparsanız kartlarınız listelenir.

Sistem açılınca kartınızı kaydetmek çok kolay ve ücretsiz olacaktır.

Giriş yaptıktan sonra sisteme, hemen aşağıdaki görselde olduğu gibi kart ekle dedikten sonra kartınız ilk 6 ve son 4 hanesi, son kullanma tarihi ve güvenlik kodunu girmeniz yeterli. Örneğin:

TROY kartınızı eklerken 9792 35** **** 0000 12/19 000 olarak sisteme girdiğinizde (kendi kartınıza göre) bankanızın kayıtlı cep telefonuna 3D Secure SMS’i gelecek ve kartınızı o tek şifre ile ekleyebileceksiniz.

Gelelim en renki yere ve Twitch’den alışveriş olayına. Hemen abone olmak istediğiniz kanala girin. Ben olmayacağım, örnek anlatımını yaptım.

Abone ol dedikten sonra ödeme sayfası açılınca ödeme yöntemlerinden daha fazla diyerek BKM Express’i seçmelisiniz.

Show More Methods dedikten sonra aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi BKM Epxress’e bir kere tıklayın.
BKM Express seçilir.

Ardından bir ekran açılır buna benzer. Continue diyerek devam edin. Bu işlemde ödeme ortak aracı olarak G-PAY‘i kullanmanız gerekmektedir. Cep telefonunuzu buraya girerek gelen SMS kodunu girince Express’e yönlendirileceksiniz.

Cep telefonunu girin gelen SMS kodunu da girin, yönlendirileceksiniz.

Ardından aşağıda giriş ekranı gelecek. Buradan giriş yapınca ödeme yapılmasını istediğiniz kartı seçmeniz beklenecek.

Giriş yaptıktan sonra Express giriş erkanı GPAY üzerinden açılacak. Oradan giriş yaptıktan sonra kayıtlı kartlarınızdan birini seçebilir ya da yeni kart ekleyebilirsiniz. Ardından işlem için bankanızdan onay şifresi gelir ve girerek ödemenizi yapabilirsiniz.

Keyifli alışverişler. Sizce TROY kartlar daha kullanışlı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlarda bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz