En popüler müzik servislerinden Spotfiy Eventbrite ile bir ortaklığa gitti. Eventbrite ortaklık kapsamında Spotify kişiye özel konserler öneri sistemden faydalanacak.

 

 

Bu sistem aracılığıyla dinleme alışkanlıklarınıza göre ilgili Eventbrite etkinlikleri karşınıza gelecek. Böylelikle Spotify üzerinden doğrudan ilgili etkinliğin biletinin satıldığı sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu süreci bir kaç adımda gerçekleştirebileceksiniz. Bilet satın alırken hesap oluşturma ve reCAPTCHA doğrulama gibi adımlar olmadan doğrudan ilgili etkinliğin biletini kolay bir şekilde alabileceksiniz.

Bu ortaklık ile birlikte Eventbrite bilet satışlarında artış bekliyor. Firmanın yaptığı bir analize göre insanların %42 gibi bir oranının Spotify vb. servisler aracılığıyla yeni sanatçı ve grupları keşfettiğini ortaya koyuyor. Ayrıca bilet satın alma adımına kadar olan her ilave adımda dönüşüm oranında %10’luk bir kayıp oluyor.

Açıkcası şahsi fikrim şu yönde. Spotify‘dan premium olarak faydalanıyorsanız sisteme zaten bir kredi kartı tanımlamanız gerekiyor. Tanımladığınız kredi kartı ile Spotify üzerinden kolayca sevdiğiniz bir sanatçının yaklaşmakta olan konserine bilet alabilmeniz gerçekten mantıklı bir fikir gibi görünüyor.

Spotify‘a ek olarak Eventbrite‘ın Facebook, Bandsintown, Discotech ve Songkick firmaları ile dağıtım ortaklığı da bulunuyor. Spotfiy‘ın bağımsız sanatçıların seslerini daha geniş kitleler duyurmasında faydalı bir servis olduğunu da hatırlatalım. Eventbrite ile sağlanan ortaklık ile bağımsız sanatçıları Spotify, platformuna daha fazlaca çekebilir. Bu tür sanatçıların dağıtım için büyük maddi olanakları olmayabiliyor.

Bu sistem üzerinden düzenledikleri etkinlikler ile daha fazla gelir elde ederek daha kaliteli işlere imza atma olanakları da daha yüksek bir seviyeye ulaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz