Snapchat, yeni özelliği olan arama ile Youtube olmaya doğru adımlar atmaya başladı. Arama işlevi bir milyondan fazla kişiye açık içerik arasında gezmenize izin veriyor. Snapchat, yerlerden hayvanlara her şeyi aratabilmeniz için “gelişmiş makine öğreniminden” faydalandığını söylüyor. İçeriklerin seçiminde de işlemin otomatik olarak yürütüleceği anlaşılıyor. Bu sayede kullanıcıların yüklediği içeriklerde daha fazla filtre yapılarak hizmetteki yerini alabilecek.

Yeni arkadaşlarınız yaptığı paylaşım sizi sıktığında, farklı konulardaki Snapchat hikayeler üzerinden arama yapabileceksiniz.  Algoritmaların yeterli hale geldiği zaman örneğin arka plan müziği de aratmanız mümkün olacak. Ancak yeni arama işlevi Search for Stories’i hemen görmeyi beklemeyin, çünkü işlev kademeli olarak kullanıma açılıyor ve şu an sadece ABD’nin belirli eyaletleri için sunuluyor.

Facebook’un kopyalamaya çalıştığı Snapchat işlevleri yerine Snapchat’in bizzat kendisinin yaptığı yeniliklerden bahsetmek bizim için de şaşırtıcı. Bakalım Mark Zuckerberg’in bu Snapchat işlevini kopyalaması ne kadar sürecek?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz