SD Karttaki Dosyalarınızı Kurtarmak Çok Basit!

0

SD kartlar son yıllarda onlarca farklı elektronik ve akıllı cihazda kullanılmaya başladı. Hafıza gerektiren tüm teknolojik cihazlar depolama aracı olarak küçük ve az yer kaplayan SD kartları seçiyorlar. Hal böyle olunca telefondan, fotoğraf makinesine, mp3 çalardan, harici belleklere kadar drone, video kamera, go pro gibi ünlü ünsüz tüm cihazlarda bir şekilde SD kart kullanılıyor.

SD kartta uzun süredir biriktirdiğimiz fotoğraflar, videolar ya da dökümanlar bir gün silinirse ya da dosya sistemi bozulursa nasıl geri kurtarabiliriz hiç düşündünüz mü? Muhtemelen böyle bir olumsuzluk meydana gelmesini kimse istemez. Ancak kötü durumlara karşı önlem almak hepimizin görevi olmalı. Dijital cihazlara ek olarak taktığınız SD kartınız bozulursa ya da dosyalar silinirse silinen dosyaları geri getirme şansınız EaseUS ile oldukça mümkün. 2 GB’lık SD kartınız varsa ücretsiz bir şekilde EaseUS Data Recovery Wizard Free programıyla dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.

Veri Kurtarma

Dosya kurtarma işlemini nasıl yapacağınızı size adım adım anlatıp kolayca dosyalarınızı geri getirmenize yardım edeceğiz. Resimli anlatım sayesinde kolayca anlaşılır bir şekilde adım adım işlemleri uygulayarak SD kartınızdaki verileri geriye yükleyebilirsiniz. SD kartınızın markası SanDisk, Samsung, Kingston, Sony, Transcend olabilir bunları ve bunun dışındakileri destekliyor program.

SD Karttaki Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Öncelikle EaseUS Data Recovery Wizard Free programını bilgisayarınıza indirin.

Bilgisayarınıza indirdikten sonra programı kurun, 32 MB alan gerektirdiği için program oldukça hızlı kurulacaktır. Kurulum sonrası programı çalıştırın ve SD kartınızı bilgisayara bağlayın.

SD Kart Veri Kurtarma

Programdan geri kurtarmak istediğiniz diski yani SD kartı seçip Tara butonuna basın.

SD Kart Veri Kurtarma 2

SD kartınızın boyutuna ve dosya okuma hızına göre program kartınızı taramaya başlayacak ve makul bir süre sonunda taramayı sona erdirecektir. Yazılım oldukça kabul gören ve hızlı olduğundan bu süre kısa sürecektir. Ancak SD kartınızda çok fazla dosya ve silinen öğe varsa süre uzayabilir biraz sabırlı olmanız faydalı olacaktır.

SD Kart Veri Kurtarma 3

Tarama sona erdikten sonra geriye kurtarılması gereken bulunan dosyalar programda listelenir. Listeden kurtarmak istediğiniz dosyanın yanındaki kutucuğu işaretleyip sağ altta yer alan turuncu Kurtar butonuna basarak dosyaları geriye döndürüp bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz