windows 10 görsel

Netflix 4K yayın desteğini Türkiye’nin de içinde bulunduğu 100’den fazla ülkeye açılmadan önce kullanıcılarına sunmuştu. Ancak bu yayın kalitesine uygun içerik pek bulunamıyordu ve alternatif servislerin uyumlu uygulamarına yönelmek gerekiyordu. 

 

netflix

Microsoft Blog’ta yer alan habere göre Gilmore Girls isimli bir dizi için bu desteği 25 Kasım tarihinde sunmaya başlayacak. Bu özellik Microsoft’un tercih edilmeyen tarayıcısı İnternet Explorer yerine Windows 10 ile birlikte duyurduğu yeni tarayıcısı Microsoft Edge’de sunacak. Ayrıca 4K özelliği bulunan 2’si 1 arada cihazlarda da bu destek yer alacak.

Açıkcası ülkemizdeki kullanıcıların neredeyse tamamı bu özelliği deneyim edemeyecekler. Günümüzde artık standartlaştığını kabul ettiğimiz Full HD içeriğe bile ulaşmak olması gerektiği kadar kolay olmadığı için.

Yine de internet altyapısı ve hizmet kalitesinin artışının teknolojiye yetişememesi ve uzun bir süre de böyle devam edeceği için şimdilik bir çok kullanıcı açısından 4K içerik hayal niteliği taşımakte.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz