Merhaba okuyucularım, bugün sizlere Windows’un güncellemelerini tanıttım. İyi okumalar dileriz.

 

 

Microsoft, ürettiği işletim sistemi Windows ile bilgisayarımızda ayrılmayan bir parça olmayı başardı. Microsoft, geçtiğimiz ayda paylaştığı Creators Update güncellemesinden sonra Windows 10 daha stabil hale geldi. Bugün de yeni bir güncelleme paylaşan Microsoft, Windows 10’un 16215 numaralı test sürümünü piyasaya çıkarttı. Fakat güncellemeyi almanız için Windows Insider (geliştiriciler için) sürümüne sahip olmanız gerekiyor. Eğer sahip değilseniz biraz daha beklemeniz gerekiyor. Paylaşılan test sürümünde nasıl yenilikler var. Hadi bakalım.

 

  • Emoji Desteği ve Gelişmiş El Yazısı

 

Microsoft, dokunmatik kalem desteğini geliştirmeye önem veriyor. El yazımızdaki jest ve karakterleri daha iyi tanıyacak ve el yazımızı otomatik olarak fontlara dönüştürecek bir sistem geliyor.

 

 

 

Ayrıca silme, düzenleme ve emojiler ekleme gibi özellikleri de daha pratik hale getirecek olan Microsoft, ayrıca artık uygulamaları ve web sitelerini gezinmek için kaleminizi tam fonksiyonlarıyla kullanabileceksiniz. Yeni “Kalemimi Bul” özelliği sayesinde dokunmatik kalemi kaybetmeniz artık çok zor olacak. Böylece kalem sıkıntısı yaşamayacaksınız.

 

  • Bildirim Merkezi

 

 

Cihaz ayarları ve uygulamaların gruplanmış bildirimleri daha düzgün ve göze hoş duruyor. Bu da Windows’un bu konuya önem verdiğini gösteriyor.

 

  • Favori Web Siteleri Araç Çubuğunda

 

 

 

Microsoft, internet tarayıcısı olarak Edge kullanıyor. Böylece Microsoft, Windows İşletim sisteminin her köşesinde Edge‘i kullanmamamızı zorlaştırabilecek özellikler getirdi. Başlıkta ve resimde de gördüğünüz gibi favori web sitelerini araç çubuğuna ekleyerek daha hızlı erişim sağlayabiliyoruz.

Bir haberin sonuna daha geldik. Bir daha ki haberde görüşmek üzere hoşça kalın. İyi günler dileriz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz