Microsoft, Windows 10’u piyasaya sürdüğü zaman sürüm numarası 1507 olarak belirlenmişti. 29 Temmuz 2015’te piyasaya sürülen bu işletim sisteminin sürüm numarası gelen güncellemeler ile yükseltilmeye başlatıldı. İlk olarak Kasım ayında sunduğu güncelleme ile sürüm numarası 1511 yükseltildi ve daha sonra ayrı ayrı gelen iki güncelleme ile (Anniversary Update (sürüm 1607) ve Creators Update (sürüm 1703)) sürüm numaralı değiştirildi.

Ancak sürüm numarası 1507 ile bir problem çıktı. Normalde Mart 2017’de Microsoft bu sürüm için desteğini kesecekti fakat kullanıcılarını düşündüğü için süreyi uzatmaya karar verdi. Taki bu güne kadar. Microsoft bugünden sonra sürüm kodu 1507’e destek vermeyecek. Böylece bu sürümü kullanan kullanıcılar güvenlik güncellemeleri dahil hiç bir güncellemeden yararlanamayacak. Eğer sizde 1507 sürümün kullanıyor iseniz sürüm kodunuzu yükseltmenizi tavsiye ederiz.

Ancak kullandığınız sürümü bilmiyor iseniz Windows+R tuşuna basarak çalıştır sekmesini aktif hale getireceksiniz. Aktif hale getirdiğiniz çalıştır sekmesine “winver” yazarak sürüm kodunuzu öğrenebilirsiniz. Microsoft , 1607 ve 1703 sürüm kodlarında destek vermeyi ne zaman keseceğini tam olarak bizde bilmiyoruz. Ancak sitemizi günlük olarak takip ederseniz rahatlıkça bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz