mediatek

Uygun fiyatlı modellerde yer alması ile popüler olan daha sonrasında da yüksek performanslı işlemcileri ile adından söz ettiren MediTek aynı zamanda firmaların güncelleme verememesine neden olmakla da tanınmakta. Yeni sürüme uygun Kernel kodlarını üreticilerle zamanında ya da hiç paylaşmamasından kaynaklı bir sorun.

 

mediatek

Çinli mobil işlemci üreticisi MediaTek diğer bir üretici Qualcomm firmasına ciddi bir alternatif. Firma bugün yeni bir teknoloji duyurdu. Bu teknolojinin ismi UltraCast. Bu teknolojinin amacı bir akıllı telefondan uyumlu bir TV’ye ve ya TV set kurulumuna 4K bir görüntüyü daha hızlı bir şekilde aktarmak. Ayrıca bu özellik 3. parti üreticilere de açık olacak.

MediaTek’in söylediğine göre UltraCast kablosuz görüntü aktarım teknoloji Miracast’in bir uzantısı. Firmanın kendi algoritmasını kullanan teknoloji görüntü aktarımı yapan iki cihaz arasındaki gecikme oranını düşürürken kaliteyi de korumayı amaçlıyor.

Şu aşamada bu teknolojiye destek veren cihazların ne zaman piyasada olacağını konusunda bir bilgi yok. Ancak bizim tahminimiz 2017 yılının ikinci yarısında bu teknolojiden tekrar bahsedileceği yönünde.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz