Linux, kullanıcılar tarafından fazla kullanılmazken hackerların gözdesi durumda. Hackerlar , Linuxu kendileri için verimli olduğu yüzünden kullanıyor. Özellikleri daha fazla uygulamayı açtıkları için onların işine yarıyor. Yapılan siber saldırılar linux üzerinden windows a yapılıyor . Linux, ülkemizde masaüstü bilgisayarlarda fazla kullanılmıyor.

HACKERLARIN , LİNUXU KULLANMA NEDENLERİ ;

  • HACKIR ARAÇLARI LİNUXLA YAZILMIŞ;

Linux işletim sistemi hacker kaynıyor. Çünkü hacker programları linüx üzerinden çalışıyor. Windows hacklemekte böylece kolay oluyor. Hacker dosyaların %90 linux işletim sistemin çalışıyor.

  • AÇIK KAYNAK KODLU ;

Linux ,Windows aksine açık kodlu olduğu için kurması daha kolay. Bu da hackerların kolayına geliyor. Hemde istediğimiz zaman kodları görebiliyoruz . Üstünde istediğimiz gibi değişiklik yapabiliyoruz. Windows , aksine hiçbir şekilde kodları göstermiyor ve değişiklik yaptırmıyor.

  • Linux ilerde Unix’e Ait olması ;

Linux , gelecekteki isletim sistemi olması .  Router, switch gibi cihazların yanı sıra başka server kullanılıyor.      Sanallaştırma teknolojilerinden en popüler ikisi, Vmware ve Citrix Linux çekirdeği üzerine yapılmış olan linux 80’ler ver 90’ların en güçlü Microsoftuna boyun eğdirmiş durumda.

  •      Şeffaf ;

Linux , kodlarını açık kaynaklı olduğundan kod yazarken ve teknik iş yaparken kendi istediğimiz programlardan çalışabiliyoruz. Fakat windows ta öyle değil. Bu sistem arabanın kaputu altında olan şeylerin çalışmakla , Kaputu açıp istediğimiz müdahale ile çalıştırmaya benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz