Lenovo sunucu

Yakın zamanda Samsung ile 100 milyon dolarlık anlaşmaya varan AMD, şimdi Lenovo ile masaya oturdu.

Lenovo’nun yeni ThinkSystem SR635 ve SR655 model tek yuvalı sunucu platformları özellikle AMD EPYC 7002 serisi işlemcilerden tam kapasitede faydalanmak üzere tasarlandı.

Lenovo maliyeti düşüren ortaklığı duyurdu

Yeni platformlar video güvenliğini, edge ve sanallaştırılmış ortamlar için kritik önem taşıyan uygulamaların kapasitesini daha fazla depolama, işleme ve grafik özellikleri ile arttırdığını belirtelim.

Bu tarz yeni platformlara sahip olmak için oluşan maliyetin yüzde 46‘ya kadar ve yazılımsal ücretlerin yüzde 73‘e kadar azaldığını da söyleyelim.

İş yüklerindeki verimliliği arttırmak üzerine sağlanan bu proje ile daha verimli işlemler yapılması ön görülüyor.

Lenovo, SR635 ve SR655 olarak iki farklı ürününü pazara dahil ediyor. Bununla birlikte işletmelerin video güvenliği, veri depolaması ve ağ iletişimi daha başarılı olarak yapılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Lenovo Veri Merkezi Grubu’nun İş Birimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Operasyon Direktörü Doug Fisher: “Lenovo’nun müşterilerinin akıllı dönüşümlerini hızlandırmaya yönelik bitmez tükenmez yenilikleri, dünyanın en hızlı büyüyen veri merkezlerine yönelik aranan malzeme üreticisi olmamızda çok önemli bir unsurdur.”

“Bugün Lenovo olarak AMD ile ilişkimizin kapsamını yeni, tamamen optimize edilmiş çözümlerle genişleterek ortak müşterilerimizin karmaşık ve yoğun verili iş yükleriyle başa çıkmalarına yardımcı oluyoruz ve onların uçtan uca güvenlikten ödün vermeden daha azla daha fazlasını yapmalarını mümkün kılıyoruz.” ifadelerini kullandı.

AMD işlemcili Lenovo’nun bu yeni çözümlerinin ultra yoğun NVMe konfigürasyonları kullanıcıların dev miktarda verileri depolamasına ve bu verilere erişmesine olanak sağlıyor. En fazla altı tek-genişlikli ya da üç çift-genişlikli grafik işleme birimi (GPU) destekleyen bu yeni sistemler yüksek çözünürlüklü videoları çok daha hızlı ve verimli bir şekilde işlemeyi ve analiz etmeyi mümkün kılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz