Huawei, AppGallery için oyun geliştirenlere 30000 € dağıtacak

0
Huawei AppGallery
Google News Abone Ol

Huawei kendi uygulama marketi AppGallery için Unity ile özel bir finansman programı duyurdu. Program gelir paylaşımı, VIP destek, ödüller ve daha fazlasını kapsıyor.

Huawei bu hamlesiyle bağımsız oyun geliştiricilerini platformuna yönelik içerikler üretmesi için teşvik etmeyi hedefliyor. Bilindiği üzere bağımsız oyunlar bireysel olarak ya da küçük gruplar tarafından hayata geçiriliyor. Büyük firmalar ile rekabet edebilecek ekonomik güçte olmadıkları için en çok kazanımı elde edebilecekleri, en çok kullanıcın olduğu noktalara, alanlara odaklanıyorlar.

Bu ödül programı ile AppGallery daha popüler ve hale gelebilir. Programdan fayda edinebilmek için Unity Distribution Portal (UDP) üzerinden 19 Kasım – 14 Aralık tarihleri arasında oyununuzu AppGallery’de yayınlamış olmanız gerekiyor. UDP tek bir noktadan birçok uygulama mağazasında oyunlarınızı yayınlamanızı sağlayan bir araç olarak tarif edebiliriz. Program kapsamında 30 oyun seçilerek 30.000 Euroluk ödül havuzundan ödül kazanıyor olacaklar.

Oyun geliştiricilerine sağlanacak faydalara bakalım. Oyunun yayında olduğu ilk iki yıl yayıncı gelir payı ortalama değer olan %70 yerine %85 olarak belirlenmiş. VIP teknik destek ve en iyi bulunan oyunlar mağaza içinde “Bağımsız Oyunlar” adında ayrı bir başlık altında yer alacak. 30 oyuna 1.000 Euro değerinde Huawei Reklam Platformu Kredisi hediye edilecek.

AppGallery, Google Play ve Appstore ardından üçüncü en popüler uygulama mağazası olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Huawei AppGallery uygulama mağazasında Telegram, Hungama, Bolt, HERE Maps gibi uygulamalar mağaza çoktan yerini aldı. Bununla birlikte, Son eklenen Uygulamalar listesinde ayrıca Moovit, Booking.com, eSky, Omio, Skyscanner / Türk Hava Yolları da var.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz