Google, Chrome’un Windows 7 desteğini 2022 yılında kesiyor!

0
Chrome Windows 7 desteğini uzattı

Google News Abone Ol

Windows 7 İşletim Sistemi’nin ilk yayınlanmasının üzerinden 10 yıldan uzun bir süre geçmiş olsa da kurumsal tarafta hala yaygın bir biçimde kullanılıyor. Özellikle Windows 8 ve Windows 8.1’i sevemeyen kullanıcılar Windows 7 sürümünde kalmaya devam etti. Ancak Windows 10 ile beraber durum değişmişti. Yine de yüklü donanım yatırımını ötelemek ve kademeli olarak yapmak isteyen firmalar Windows 7 sürümünü kullanmaya devam ediyorlar.

Google da Chrome Tarayıcı desteğini 2021 yılında kesmeyi planlıyordu. Ancak hala popüler olarak kullanan bir sürüm olmasından dolayı Windows 7 desteğini 2022 yılına kadar uzattı.

Chrome için Windows 7 desteği 6 ay uzatıldı

Microsoft 14 Ocak 2020 tarihinde Windows 7 desteğini kesmişti. Ancak kurumsal müşterileri için güvenlik güncellemeleri yayınlamaya devam ediyor. Google da Chrome tarayıcısı için 15 Temmuz 2021 tarihine kadar taahhüt ettiği desteği 15 Ocak 2022 tarihine kadar uzattı.

Google yayınladığı bir blog gönderisiyle %21 oranında kuruluşun hala Windows 10 sürümüne geçiş sürecinde olduğunu belirtti. Bu nedenle destek sürecini 6 ay kadar uzatmış görünüyor. Her ne kadar Chrome desteğini uzatmış olsa da Chromium tabanlı diğer tarayıcı ve uygulamalar Windows 7 desteğini daha erken sona erdirebilir.

Microsoft yeni tarayıcı Edge için Windows 7 desteğini 15 Temmuz 2021 tarihine kadar desteklemeyi planladığını da belirtelim.

Bir iş için yapılan yatırım ne kadar büyük olursa özellikle teknoloji yatırımını yinelemek o denli zorlu koşullar oluşturuyor. bu sebeple mümkün olan en güncel teknolojileri kullanarak yatırımı gerçekleştirmek uzun vadede avantaj sağlayacaktır.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz