Ana Sayfa Yazılım Geçmişten Günümüze Windows!

Geçmişten Günümüze Windows!

0

Microsoft firması da okulunu yarıda bırakan – Günümüzde ABD’de “Silicon Valley(Silikon Vadisi)” olarak adlandırılan bölgede – bir girişimci Bill GATES ve arkadaşı Paul Gardner ALAN tarafından kurulan bir şirket. İki arkadaş 20’li yaşların başlarında kurdukları bu şirketle günümüzde en çok kişisin bilgisayarında kullandığı ve endüstride hakim diyebileceğimiz bir işletim sistemi geliştirdiler.
İlk başlarda koda dayalı bir işletim sistemi iken Windows, zaman içerisinde grafiksel arayüz detaylarını arttırarak bizlere kullanım kolaylığı sağladı.
Tabi diğer tarafta MacOS gibi stabilite anlamında çok daha gelişmiş bir işletim sistemi var. Ancak çoğunluğun kullandığı sistem Windows. Yegane neden olarak Apple cihazlarının belirli bir fiyat seviyesinin üstünde olması ve Windows’lu bilgisayarların geniş bir fiyat yelpazesinde yer alarak daha geniş kitlelere ulaşabilmesi gösterilebilir.

Microsoft firması tarafından geliştirilen ve dünyadaki bilgisayarların çoğunluğunda kullanılan işletim sistemi Windows’un dikkat çeken sürümleri bir videoda sizlere sunuyoruz. Kısaca Microsoft’tan da bahsettik.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz