Facebook , Messenger uygulamasının yeni güncellemesi herkesi mutlu edecek derecede. Bir kişi den Messenger üstünden konum istediğinizde bir saat boyunca onun hareketlerini  izleyebileceksiniz. Bunun üzerine Apple ve Google Alphabet’in Haritalar tarafından rekabeti artırmak için sunulan araçlara bir özellik eklendi.

Şirket , yaptığı araştırma da insanların arkadaşları veya ailesiyle Messenger üstünden konuşurken en çok kullanılan ifadeden birinin ” Ne kadar uzaktasın ?” olduğunu fark etti.  Messenger ürün başkanı Stan Chudnovsky verdiği bir röportajda; “Bu, insanların en çok ne düşündüklerini söylüyor olmasıdır” dedi. Messenger , bir zamanlar temel akıllı telefon uygulamasıydı fakat 2014 ‘ ten beri şirket ayrı bir uygulama olarak kullanıcılara sundu. O zaman dan beri topluma sosyal ağda farklı bir hizmet vermek için sık sık yapılan  değişimlere yatırım yaptı. Google , gecen hafta Haritalar uygulamasına benzer canlı özelliği ekledi. Stratejik önemi artan bu uygulamada katılım artırma girişimlerine girdiklerini söylediler.

Chudnovsky, duyuruların yakınlığı, Facebook’un doğru şeyler üzerinde çalışıyor dedi. Apple iPhone’daki Mesajlar uygulamasında da böyle bir özellik getirmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz