Facebook , herkesi şaşırtmaya devam ediyor . Rakibi olan Snapchat ‘ in özelliklerini kopyalayarak Facebook Stories ‘ i piyasaya sürdü. Bu özellik kullanıcılara 24 saat boyunca bir fotoğraf veya video yayınlamasını sağlıyor. Facebook , daha önce Stories ‘ i birçok uygulamasına getirmişti. ilk olarak Instagram ‘ a gelen özellik Instagram Öyküleri adını almıştı. Instagram dan sonra Whatsapp ta yayınlanan bu özellik Whatsapp Durum adını aldı.  Kullanıcılar , özelliğin Whatsapp ‘ ada gelmesinden sonra şaşkına dönmüşlerdi. Fakat , Mark Zuckerberg durmak yerine bu özelliği Facebook Messengera da Messenger Day adıyla getirdi ve şimdi de Facebooka gelen bu özellik nasıl tepki alacak merak içindeyiz.

Facebook ürün yöneticisi Connor Hayes, Pazartesi günü San Francisco’da düzenlediği basın açıklamasında “Evet, Snapchat’ın öncülük ettiği bir şey. Hikayeler özelliği; insanların fotoğraf ve videoları sosyal uygulamalarda gerçekten paylaşmak istediklerini ortaya çıkarıyor.” dedi. Facebook Stories ile resimlerinize ve videolara Snapchat ‘teki gibi lens “filtre” veya maskeler ekleyebilirsiniz. Snapchat ‘ teki gibi olan özellikte bıyık, güneş gözlüğü veya göz kamaştıran sakal efekti ekleyebilirsiniz. Ayrıca bir videoyu, Picasso gibi ünlü bir sanatçının stilinde yaratılmış gibi gözüken şekilde filtre yapabilirsiniz.

Facebook ‘ un  bu özelliği ne zaman ülkemize gelecek daha belirli değil ama çok büyük yankı uyandıracağını tahmin ediyoruz. Herkes Whatsapp durum özelliğinden sonra bu özellikten sıkılmaya başlamıştı. Facebook Stories , ya herkesin hoşuna gitmenin bir yolunu bulacak ya da klişe olarak piyasaya sürülecek. Herkes merak içinde bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz