Mark Zuckerberg, Instagram da büyük adımlar atmaya başlamıştı. Bunun üzerine diğer sosyal medyalarında ” Yeni özellikler getirecek mi?” diye düşünceler başlamıştı. F8 konferansında yaptığı konuşmada büyük işlere adım atacağı gözüken Mark Zuckerberg, Facebook’un yeni özelliği için herkesi şaşkına çevirmiş durumda. “Sessiz konuşma ” ismini verdiği yeni özelliğiyle insanlara dakikada 100 kelime yazdırma şansı tanıyacak.

“Nasıl olacak ” diye düşünmeye başladınız. Sizin fazla düşünmenize gerek yok çünkü düşüncelerinizi artık Facebook’ta konuşurken kullanacaksınız. Mark Zuckerberg, yeni projesinde beyin ameliyatı yapmadan, beyin dalgalarını saptayacak yeni teknolojiye ihtiyacı var. Şuan proje daha ilk aşamada ve başarılı olabilmesi için yeni teknolojiye ihtiyacı var. Bu yeni teknoloji için Facebook’un donanım araştırma laboratuvarı Building8, 60 bilim adımı ve akademisyen yeni proje için çalışmaya başlayacak.

Building8’in yöneticisi Regina Dugan “Şirketin bunu başarabilmesi için hem donanım hem yazılım inşa ettiğini ” söyledi. Yeni proje için son hız çalışmalar başlayacak. Bunun üzerine kişisel sosyal medyasından açıklama yapan Mark Zuckerberg,”Beyinlerimiz internetten saniyede dört HD film izleyebileceğimiz kadar büyük bir veriye sahip. Sorun, bilgiyi dışarı akıtmamız için en iyi yol olan konuşma, bilgiyi ancak 1980’li yıllardaki modemlerin verileri boyutunda dışarı iletebiliyor. Üzerinde çalıştığımız sistem, cep telefonunuzda mesaj yazma hızınızın yaklaşık beş katı hızla ve doğrudan beyninizden yazmanızı sağlayacak.” dedi.

Yeni proje “Sessiz konuşma ” sadece düşünmenizi sağlayacak. Herkesin düşüncesi olmazsa da benim düşüncem insanları tembelliğe çekeceğini düşünüyorum. Bu da gezen insanların azalacağını ve dışarı çıkan çocuklar artık yok denecek kadar az olacağını gösteriyor. Bu projeyle beraber geliştiriciler insanların derisi  aracılığıyla duymasını sağlayacak teknoloji üzerinde de çalışamaya başlanacağını duyurdu.  Bu sistemin çalışma şekli derideki baskı noktalarını kullanacak. Böylece bilgi iletecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz