Facebook ‘Crayta’nın geliştirici stüdyosunu satın aldı!

0
Facebook Unit 2 Games'i satın aldı

Ortak oyun oluşturma platformu Crayta’nın geliştirici Unit 2 Games artık Facebook’un. Unit 2 Games tüm teknolojileri ile birlikte Facebook Gaming’in bir parçası oldu. Ancak stüdyo, Crayta üzerindeki çalışmalarına devam edecek. Oyun Unreal Engine 4 üzerinde Google Stadia’ya özel olarak geliştirilmişti.

Crayta özetle kodlama bilmeseniz de kendi oyunlarını oluşturmanızı sağlayan bir platform. Hatta diğer kullanıcılar da oyunlarınızı oynayabiliyor ve bu oyunlardan para da kazanabiliyorsunuz. Kod bilginiz ve oyun geliştirmede deneyiminiz var ise daha komplike oyunlar da oluşturmanız mümkün. Roblox’a benzer bir model olduğunu da söyleyebiliriz. Belki bir alternatif.

Crayta - Unit 2 Games

Facebook bu satın alma ile Crayta’nın oluşturma araç setini Facebook Gaming’in bulut platformuna entegre ederek bu deneyimi daha fazla insana erişilebilir kılmayı hedefliyor.

Facebook bu hamlesi ile planında olan bazı özellikleri daha hızlı bir şekilde kullanıcılara sunup daha da gelişmiş özellikler sunabilir.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz