Bitcoin Fiyatı ilk Kez 5000 $’ı Aştı!

0

 

Kısaca açıklamak gerekirse Bitcoin bir yere bağlı olmayan bir dijital para birimidir. 2008 yılından bu yana hayatımızda olan Bitcoin 2017 yılının başından 12 Ekim 2017 tarihine kadar değerini yaklaşık 5 katına çıkarmış durumda. Bugün içerisinde 1 Bitcoin‘in değeri 5000 $ seviyesini ilk kez aşmış durumda.

  

Bitcoin’in yükselişi daha ne kadar devam eder bilinmez. Ancak kaçınılmaz olanın dijital para birimlerinin şuanda kullandığımız para birimlerinin yerine geçebileceği. Ülkeler de zaman içerisinde bu teknolojik dönüşümü benimseyerek bu süreci başlatacaklar. Ancak her zaman olduğu gibi bu sisteme ilk adapte olanlar tabiri caizse köşeyi dönecekler ve daha sonra dünyada yaygınlaşmasıyla bir stabiliteye sahip olacaktır.

Dijital para birimlerinin bir diğer avantajı ise işlem ücretlerinin sıfır ya da çok yakın seviyelerde olması, hızlı para transferine olanak sağlaması diyebiliriz. Altı çizilmesi gereken noktanın işlemlerin hızlanmasıyla birlikte maliyetlerin azalması. Bu durumda teknolojik anlamda özellikle yazılım konusunda kendisini en çok geliştiren ülkelerin bu dönüşüm tamamlandığında şuanki dünya ekonomik düzenenin değişmesi olası görünüyor.

Son olarak yazının yayına girdiği saat anında 1 Bitcoin 5100 $ seviyesinde seyrediyor. Gerçekten inanılmaz rakamlar

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz