Merhaba sayın okuyucularım, bugün sizlere Apple’ın A11 işlemcileri ile ilgili bilgi verdik. İyi okumalar dileriz.

Apple, geçen sene çıkardığı mobil cihazda A10 işlemci yongasını kullanmıştı. A10 işlemcilerde 4 çekirdekli olarak kullanılıyordu.. Hız ve stabilite konusunda kullanıcıları memnun etmişti. Bu işlemciden sonra Apple’ın rakipleri hemen cevap veremeye hazırlandı.

Bunun üzerine Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisiyle, amiral gemilerin hızına hız kattı. Bunun üzerine çalışmalarıma başlayan Apple, iPhone 8’lerde kullanmak üzere A11 adında yeni işlemcisini üretmeye başlayacak. A11 işlemcisinde bir ilk adım atacak olan Apple, işlemcilerde yapay zekayı birleştirecek. Bu sayede rakiplerinin üzerine gitmek isteyen Apple,  Bunun için teknoloji dünyasının standart işlemci tanımlarını paramparça edecek bir işin peşinde: Normalde yonga içerisinde bulunan GPU ve ana işlemcinin yanında yeni bir yapay zeka (AI) işlemcisi geliştirilecek.

Bu yeni işlemci sayesinde yapay zeka için çalışan üçüncü bir yonga birimi, telefonun hızı önemli bir ölçüde arttıracak, pil ömrünü katlayacak ve kablosuz bağlantı hızlarını geliştirecek. Şuanda bu işlemci deneme aşamasında. Şu duruma bakılırsa A11 işlemcilerinin seri üretime hazır olması Apple’ın üç temel işlemciye sahip yongalarını iPhone 8’lerde kullanmayacağına işaret ediyor. Bu durumda ıPhone 8’den sonra gelecek mobil cihazlarda kullanılmaya hazır olacak. Şu durumda Apple’ın bu muhteşem adımı elbette Qualcomm ve Samsung’un da nasıl bir tepki vereceği merak konusu.

Bir haberin daha sonun geldik. Bir haberde daha görüşmek üzere hoşça kalın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz