Playmoji

Teknoloji devlerinden Google, Arttırılmış Gerçeklik özelliğinden istifade eden yeni bir emoji sistemini duyurdu. Özelliğin ismi Playmoji.

İlk olarak Apple tarafında duyurulan Animoji gayet başarılı bir deneyim sunuyordu. Bu özellik ile yüzünüzü ve hareketlerinizi dijital ortama aktarabiliyordunuz. Ardından Samsung tarafında AR Emoji isminde benzer bir teknoloji geldi.

Şimdi de Google tarafından Playmoji özelliği duyuruldu. Playmoji’nin Animoji ve Ar Emoji’den farkı çevrenizle etkileşime geçebilmesi.

Google Playground ile gelen Playmoji özelliği Pixel 3 telefonlarda sunulan kamera özelliklerinden birisi. Google Playground ise kısaca geçtiğimiz yıllarda öncül Pixel modellerinde yer alan AR Stickers özelliğinin yeniden isimlendirilmiş ve güncelleme gelmiş versiyonu diyebiliriz.

Playmoji Özelliği

Yukarıdaki GIF’te gördüğünüz üzere gelişmiş bir arttırılmış gerçeklik özelliği olarak açıklamak pek de yanlış olmaz Playmoji’yi.

Playmoji Ironman

Bu GIF’te de ortama Iron Man’i sanal olarak ekliyor ve sonrasında birlikte poz veriyorlar.

Yapay zeka, sanal ve arttırılmış gerçeklik gibi tabirler gün geçtikçe hayatımıza daha çok entegre olmaya devam ediyorlar. Aynı zamanda da gelişimlerini sürdürmeye de devam ediyorlar.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz