Akıllı Asansör Sistemiyle İlgili Yenilikler!

0
Akıllı asansör sistemi

Son zamanlarda oldukça ihtiyaç haline gelen asansör, bir o kadar güvenlik gerektiren araçlardan birisidir. Çünkü bina içinde tanınmayan kişiler asansör sayesinde bina içi katlara kolayca erişebilir.

Ancak geliştirilen teknolojik ürünler sayesinde asansörler de artık birer güvenli ulaşım aracı haline gelmeye yaklaşıyor.

Sensormatic’in geliştirdiği sistem ile birlikte kişiler sadece yetkili olduğu katlara ulaşabilecek. Aynı zamanda daha hızlı ulaşım sağlanacak. Bu da kişilerin ulaşabileceği yerin önceden belirlenmesiyle mümkün olacak.

Örneğin bir şirkette sadece yöneticilerin erişebileceği bir kat varsa, asansör ayarlanarak ilgili katlara uğramaması sağlanıyor ya da iki asansör konulup bir tanesi herkese açık olarak sunuluyor.

Asansörler Verimli Kullanılabiliyor, Zamanında İşe Başlamak Mümkün Oluyor

Geçiş kontrol sistemiyle, mesai giriş-çıkış saatlerinde kartını okutarak binaya giriş yapan kişi sistemin otomatik olarak asansör yönlendirmesi yapması sayesinde çalıştığı kata yönlendirilmiş oluyor. Sistemin aynı katlarda çalışan personelleri aynı asansör içerisinde toplaması, asansör bekleme ve katlara ulaşım süresini kısaltıyor. Kişilerin sadece yetkilendirildikleri katlara ulaşmasını sağlayan geçiş kontrol sistemi, güvenlik seviyesini artırdığı gibi asansörlerin verimli şekilde kullanılma imkanı sunuyor.

İzinsiz Ziyaretçiler Engelleniyor

Kullanımı kolay olan bu sistem personelin veya bir ziyaretçinin izinsiz başka kata giriş çıkışını engelleyerek hem güvenlik açısından hem de zaman tasarrufu açısından fayda sağlıyor. En iyi asansör markaları ile yazılımsal entegrasyon kabiliyetine de sahip bu çözüm, önemli otel ve plaza projelerinde halı hazırda kullanılmaktadır.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz