Adobe Lightroom M1 desteğiyle App Store’a geldi!

0
Adobe Lightroom M1 desteği

Google News Abone Ol

Adobe, kullanıcıların fotoğrafları düzenlerken donanımdan tam olarak yararlanabilmesi için Apple Silicon Mac’ler için yerel destek içeren Lightroom sürüm 4.1’i piyasaya sürdü. “One More Thing” etkinliği sırasında Craig Federighi, Adobe Lightroom‘un M1 işlemcisi için yerel hale getirilecek ilk Adobe uygulaması olacağını duyurdu. Diğer Adobe uygulamalarının 2021’de gelmesi bekleniyor.

Adobe Lightroom M1 destekli sürüm geldi

Adobe Lightroom M1 desteği

Uygulamayı kullanmak istemeniz durumunda ilk yedi gün ücretsiz deneme sürümü alabilir ve sonrasında aylık bazda uygulama başı ya da tüm uygulamalara abone olabilirsiniz. Öğrenci planı alarak oldukça uygun fiyata tüm uygulamalara “aylık ödemeli periyotta / yıllık da olabilir lisans edinebilirsiniz.

Lightroom, uzun süredir iOS ve iPadOS’ta popüler bir düzenleme aracı olarak varlığını sürdürüyor. Basit araçlar ve klasik düzen, kullanıcılara hareket halindeyken fotoğrafları hızlı bir şekilde düzenlemek için kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

M1 işlemcide yerel olarak çalışan uygulamalar, Rosetta 2 ile çevrilenlere göre çok daha hızlı çalışacak ve daha fazla sistem özelliğine sahip olacaktır. Intel tabanlı Mac’ler için oluşturulmuş Adobe uygulamaları, M1 işlemci üzerinde çalışmaya devam edecek ve bazı durumlarda çalışacaktır. çevrilmiş olmasına ve yerel olarak çalışmamasına rağmen eski Intel Mac’inizden daha hızlı olacağını belirtelim.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz