Samsung Galaxy Covid 19 aşı
Samsung Galaxy Covid 19 aşı

Küresel salgın Covid-19 ile ilgili alınan önlemler devam ediyor. Aşılama temposunun yaşandığı şu günlerde, dijitalleşmenin önemi bir kez daha ortaya çıkmış durumda. Öyle ki kişilerin aşı durumlarını uygulamalarla eşleştirmeleri hem kapalı alanlara girişleri hızlandırıyor hem de önemleri de beraberinde getiriyor.

Samsung, Galaxy telefon sahiplerinin COVID-19 aşı kayıtlarını Samsung Pay cüzdanlarına eklemelerine izin vermek için Commons Project Foundation ile ortaklık kurdu. Bu, klinik bilgilerinizin dijital versiyonları olan QR kodları olan SMART Sağlık Kartlarını kullanan ABD merkezli bir projedir.

Bu işlem şu anda sadece Amerika Birleşik Devletleri (ABD)’nde geçerlidir.

Eşleştirme işlemine devam edebilmek için CommonHealth uygulamasını Play Store’dan indirmeniz ve güvenli kimlik doğrulama önlemlerini uygulamanız gerekir. Fakat önemli not: CommonHealth, kişisel sağlık kayıtlarınızı içerir, bu nedenle bunu sağlık merkezlerinin dışında kullanmamak en iyisidir.

Samsung Pay covid-19
Samsung Pay covid-19

Belirli bir mekana girmek için veya seyahat etmeden önce aşı olduğunuzu kanıtlamanız gerekiyorsa, Samsung Pay’i açmak daha uygundur – uygulamadaki “COVID-19” bölümüne dokunmanız yeterlidir.

Konuyla ilgili The Commons Project’in kurucu ortağı JP Pollak, “Gelecekte bir noktada, aşı kaydınızın bu kadar büyük bir sıklıkla ihtiyacınız olan bir şey olacağını hayal edebilirsiniz” dedi. “Lider bir mobil cihaz üreticisi ve dijital cüzdan olarak Samsung, tüketicilerin bu hayati sağlık bilgilerini saklaması için güvenli ve kolay erişilebilir bir yer sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Eğer ki Samsung Galaxy telefonunuz yoksa aşı bilgilerinizi Google Pay’e ekleyebilirsiniz. Ek olarak bir iPhone’unuz varsa, Apple iOS 15 için benzer bir özellik üzerinde çalışıyor.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz